Вінничани ознайомилися з позитивними прикладами процесу об’єднання на Хмельниччині

У рамках проведення спільного виїзного засідання керівників органів місцевого самоврядування Вінницької та Хмельницької областей делегація з Віниччини на чолі з головою обласної ради Анатолієм Олійником та разом з головою Хмельницької обласної ради Михайлом Загородним і представниками органів місцевого самоврядування краю відвідали Дунаєвецький район.

Члени делегації побували у Дунаєвецькій селищній та міській об’єднаних територіальних громадах.

Діяльність селищної ОТГ, до якої увійшло 18 сільських рад, презентував голова Антон Камінський. За його словами, більш як 10-ти тисячна громада протягом двох років впевнено рухається вперед і завдяки потужній фінансовій підтримці з боку держави поліпшується інфраструктура населених пунктів.

  У виконавчому комітеті селищної ради працюють 18 осіб. Для організації діловодства в населених пунктах громади введені посади діловодів, загалом разом з технічним персоналом налічується 57 штатних одиниць.

Мережа навчальних закладів  Дунаєвецької селищної ОТГ складає 5 загальноосвітніх шкіл, 4 навчально-виховних комплексів та 6 дошкільних навчальних закладів. Наразі в школах навчається 950 учнів, виховний процес яких забезпечують 175 педагогічних працівників. У дошкільних закладах виховується 290 дітей. Для 243 учнів організовано безкоштовне підвезення сімома шкільними автобусами із 17-ти населених пунктів. За рахунок співфінансування бюджетів різних рівнів придбано шкільний автобус.  У порівнянні з минулим роком, суттєво збільшились видатки на харчування в навчальних закладах.

Надання медичних послуг, як зазначив Антон Камінський, у громаді здійснюють 3 амбулаторії загальної практики сімейної медицини та 10 ФАПів. У підпорядкуванні селищної ради знаходиться 20 закладів культури – 11 бібліотек та 9  будинків культури і клубів, функціонує стадіон.

Цьогоріч утворене ОТГ багатопрофільне комунальне підприємство, яке організовано щотижнево здійснює збір та вивіз твердих побутових відходів з кожного населеного пункту громади. За кошти місцевого бюджету проведено та реконструйовано у селах водогони, встановлено 290 енергозберігаючих ламп. Приділяють увагу у селищній громаді й стану доріг, як у населених пунктах, так і за їх межами.  На їх ремонт спрямовуються кошти державної субвенції, які надійшли на розвиток інфраструктури територій. Ці ж кошти направляються керівництвом громади на капітальні ремонти та реконструкції закладів соціальної сфери.

Реалізуються у Дунаєвецькій селищній громаді ряд проектів за кошти Державного фонду регіонального розвитку, серед яких, зокрема, реконструкція водогону у селищі Дунаївці, загальна вартість якого сягає більше 14 млн. гривень.

Вінницька делегація ознайомилася з роботою однієї з місцевих шкіл, яка претендує на  отримання статусу опорної, оскільки до навчального закладу підвозять учнів з 8 найближчих населених пунктів.

Після огляду школи представники органів місцевого самоврядування Вінниччини та Хмельниччини обговорили проблеми та перспективи освітньої галузі в об’єднаних територіальних громадах.

    

Ознайомилися члени вінницької делегації ще з одним позитивним прикладом процесу об’єднання на Хмельниччині, відвідавши одну з найбільших громад України – Дунаєвецьку міську об’єднану територіальну громаду. У склад громади входить 51 населений пункт та проживає майже 40 тисяч осіб.

Міський голова Веліна Заяць поінформувала гостей, що для підтримки належного порядку у громаді діють чотири комунальні підприємства: «ЖЕО», «Міськводоканал», «Тепломережа», «Благоустрій Дунаєвеччини».

За кошти державної субвенції відповідно до проектів «Створення матеріально-технічних умов для функціонування КП «Благоустрій Дунаєвеччини» та створення сортувального цеху твердих побутових відходів на території міської ОТГ придбано техніку та спецтехніку на загальну суму майже 9,5 млн. гривень. Завдяки закупленій техніці проводиться вчасне розчищення доріг, тротуарів, вивезення сміття та здійснюється постійний благоустрій території громади.

На балансі ОТГ – центральна районна лікарня з поліклінікою, міський культурно-мистецький просвітницький центр, міська бібліотека, філія Балинського ВПУ №36, 5 дошкільних закладів, 3 загальноосвітні школи І-ІІІ ст. та НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія», будинок творчості школяра, станція юних натуралістів, станція юних туристів, дитяча школа мистецтв, міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», дитячо-юнацька спортивна школа, територіальний центр соціального обслуговування, міський центр соціальної реабілітації дітей інвалідів «Ластівка».

У громаді створено 103 робочих місця, працевлаштовано 25 учасників бойових дій.

Делегації двох областей, за участі голів обласних рад Анатолія Олійника та Михайла Загородного, відвідали Центр надання адміністративних послуг, основними завданнями якого є організація надання адмінпослуг у найкоротший термін та за мінімальної кількості відвідувань суб’єктів звернень.

Поділилися керівники Дунаєвецьких селищної та міської об’єднаних громад й планами на майбутнє. За їх словами, завдяки наполегливій праці та правильно проведеній ефективній бюджетній політиці залежить подальший успішний розвиток будь-якої об’єднаної територіальної громади.

Голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник зауважив, що Дунаєвецька міська ОТГ є одним з позитивних прикладів процесу об’єднання на Хмельниччині.

«Область однією з перших в такому масштабі зробила крок до об’єднання громад, на прикладі яких можна побачити, що процес дав досить позитивний результат. В однаковій мірі всі об’єднані територіальні громади можуть використовувати свої можливості, а якщо в громаді є ще й лідери, які не бояться брати на себе відповідальність, то результати просто вражаючі, такі які отримали, наприклад, в Дунаєвецькій міській об’єднаній територіальній громаді», – сказав Анатолій Олійник.

Очільник Вінницької облради зазначив, що прихильно ставиться до об’єднання територіальних громад, адже європейський досвід показує, що саме така формула працює та дає можливість залучити всіх до вирішення проблем.

Коментуючи проведення першого дня візиту вінничан на Хмельниччину, голова обласної ради Михайло Загородний зазначив, що обидві сторони отримали позитивні результати від спілкування. Члени вінницької делегації мали змогу дізнатися про окремі напрацювання хмельничан щодо ефективного управління громадою.

«Отримавши повноваження на місця та потужний фінансовий ресурс, об’єднані територіальні громади повинні мати відчуття відповідальності за раціональне використання цього ресурсу. А отримавши кошти на розвиток інфраструктури від державного бюджету, ОТГ зобов’язані навчитися заробляти кошти і ставати автономними», – сказав Михайло Загородний.

6 жовтня, делегація побуває на Кам’янеччині, в Гуменецькій сільській об’єднаній територіальній громаді.

попередня статтяДобровільне об’єднання територіальних громад: реалії, проблеми, перспективи
наступна статтяОбласна влада привітала юристів з професійним святом