18 січня під керівництвом голови обласної ради Віолети Лабазюк відбулось засідання Консультативної ради з питань сприяння захисту інтересів ветеранів військових конфліктів. Це перше у цьому році засідання дорадчого органу, створеного при голові обласної ради, тому основними питаннями порядку денного стали підсумки роботи та визначення основних планів та напрямків діяльності у 2022 році.
Очолює Консультативну раду голова обласної організації ветеранів Афганістану Микола Приступа. До її складу увійшло 18 осіб – представники ГО «Хмельницька міська спілка учасників АТО, бойових дій та інвалідів війни», ГО «Українське козацтво. Хмельницький окремий козацький курінь ім.І.Нечая», ГО «Спілка інвалідів війни та ветеранів АТО Хмельниччини», ГО «Світ Надії», обласної організації ветеранів Афганістану/воїнів-інтернаціоналістів та ГО «Об´єднання християн-військовослужбовців України». Причому, після проведення виїзних засідань у Шепетівському, Хмельницькому та Кам’янець-Подільському районах, до Консультативної ради долучились і представники ГО цих регіонів.
Перед початком засідання члени Консультативної ради разом з Віолетою Лабазюк, її заступником Валентином Соколюком вшанували подвиг захисників Донецького аеропорту та поклали квіти до Стели пам’яті Героїв Небесної сотні та неоголошеної війни на майдані Незалежності обласного центру.
За активну участь у національному відродженні України, утвердження її незалежності, вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху, сприяння матеріально-технічному забезпеченню військових формувань Укракїни Подяки обласної ради Віолета Лабазюк вручила виконуючому обов’язки керівника громадської організації «Хмельницький окремий козацький курінь імені І.Нечая Українського козацтва» Андрію Дрозді та директору рекламного агентства «Піарт» Сергію Каруну, який безпосередньо займався оновленням Стели пам’яті.
В свою чергу, заступник голови Консультативної ради Вадим Бойчук подарував голові обласної ради прапор України з підписами та побажаннями бойових побратимів та Книгу пам’яті.
Віолета Лабазюк називає Консультативну раду додатковим інструментом співпраці з усіма громадськими організаціями воїнів АТО/ООС, учасників бойових дій, інвалідів, воїнів інтернаціоналістів області та надання їм підтримки у рамках діючих обласних програм та у межах фінансового ресурсу обласного бюджету, а також надання консультативної допомоги.
Завдання Консультативної ради, як наголошує голова обласної ради Віолета Лабазюк, – бути на зв´язку з усіма ветеранами та учасниками бойових дій, сім´ями загиблих, інвалідами та надавати даній категорії осіб всебічне сприяння у вирішенні їх соціальних питань. Водночас діяльність членів ради буде і надалі направлена й на національно-патріотичне виховання молоді.
За ініціативи консультативної ради сприяння захисту інтересів ветеранів військових конфліктів уже втілено низку патріотичних проєктів. Так, за сприяння голови обласної ради Віолети Лабазюк до Дня захисників і захисниць України, відбулася поїздка до Карпат та підкорення Говерли за участю учасників бойових дій російсько-української війни. На карпатській вершині 2061 м учасники заходу розгорнули Державний прапор, прапор Хмельницької області та прапори військових формувань – учасників Антитерористичної операції/Операції Об’єднаних сил.
До Дня відзначення Дня Збройних сил України, 6 грудня 2021 року, на території територіального центру комплектування та соціальної підтримки відбулося урочисте відкриття монументального знаку «Дзвін пам´яті», який стане місцем пам’яті та вшанування героїв російсько-української війни. Варто зазначити, що Хмельницький – єдиний обласний центр, де функціонуватиме «Дзвін Пам’яті», аналогічний пам´ятному знаку, що розташований на території Генштабу Збройних Сил України в Києві.
Теж важливою складовою залишається здобуття ветеранами АТО/ООС вищої освіти. Обласною радою кілька років поспіль цьому питанню приділяється належна увага. Восени 2021 року шостою сесією обласної ради також спрямовано 2,5 млн. грн на одноразову компенсаційну виплату за навчання учасників антитерористичної операції та їх дітей, які здобувають освіту у вищих навчальних закладах Хмельницької області приватної форми власності.
«Вагомими питаннями є всебічна підтримка з боку влади ветеранів, які захищали і продовжують боронити територіальну цілісність та державний суверенітет нашої держави. Своєю чергою, маємо напрацювати чіткий план дій Консультативної ради і у цьому році та відповідально підійти до реалізації завдань, націлених на забезпечення соціального захисту ветеранів війни та членів сімей загиблих», – наголошує голова обласної ради Віолета Лабазюк.
Під час сьогоднішнього засідання кожен з членів Консультативної ради мав змогу висловити свої пропозиції щодо подальшої своєї роботи.
У зв’язку з тим, що найбільше проблемних питань членів Консультативної ради стосується саме питань медичного та соціального спрямування, то на засідання було запрошено керівників відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації. Так, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Ірина Ковальчук проінформувала про роботу у питанні підтримки ветеранів збройних конфліктів. Заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Лілія Демчук повідомила про основні аспекти медичної підтримки учасників АТО/ООС.
Керівники профільних департаментів вислухали зауваження та пропозиції щодо покращення роботи у напрямках медичного та соціального забезпечення учасників антитерористичної операції та запевнили членів Координаційної ради у подальшому сприянні.
“Надання якісних медичних послуг, вирішення проблем соціального спрямування українських захисників – це першочергові питання, які потребують учасники військових конфліктів, родини загиблих воїнів. І наше завдання, як членів Консультативної ради – і надалі залишатись дієвим та ефективним механізмом вирішення цих проблем”, – зазначила Віолета Лабазюк.