23 червня в обласній раді розпочала роботу комісія з підведення підсумків фінансово-господарської діяльності закладів освіти – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області за 2021 та за 1-й квартал 2022 року. Провела засідання голова обласної ради Віолета Лабазюк.
До складу балансової комісії увійшли заступники голови обласної ради Володимир Гончарук, Валентин Соколюк, Тетяна Зеленко, депутати обласної ради, представники департаментів освіти, науки, молоді та спорту і фінансів обласної державної адміністрації.
Впродовж засідання члени комісії заслухали керівників та фінансистів освітніх закладів, управління якими здійснює обласна рада.
Загалом, в управлінні обласної ради знаходиться 23 заклади освіти. Сьогодні, в перший день роботи комісії, звітували про свою минулорічну діяльність 12 об’єктів, а саме: Антонінська спеціальна школа, Голенищівська спеціальна школа, Ямпільська спеціальна школа, Ізяславський навчально-реабілітаційний центр, Кам´янець-Подільська спеціальна школа, Камянець-Подільський навчально-реабілітаційний центр, Солобковецький навчально-реабілітаційний центр, Новоушицька спеціальна школа, Дитячий будинок, обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді, обласний центр фізичного виховання учнівської молоді та обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.
Про діяльність закладів обласної комунальної власності присутніх поінформувала директор Департаменту освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Дарія Басюк, яка здійснила моніторинг діяльності закладів та висловила бачення профільного департаменту щодо подальшої перспективи функціонування цих закладів.
Керівники 12-ти обласних закладів освіти поінформували членів балансової комісії про діяльність у 2021 році та першому кварталі поточного року.
Члени балансової комісії проаналізували ефективність роботи керівників закладів освіти, використання у минулому році кожним закладом коштів на теплопостачання та енергозабезпечення, витрати на одного учня, цільове використання коштів на харчування, здійснення ремонтних робіт, дотримання санітарно-епідеміологічних умов, залучення позабюджетних коштів на розвиток установ тощо.
Особлива увага зверталась на функціонування обласних закладів освіти в умовах воєнного стану. З початку війни вихованці закладів, а це в основному діти з особливими освітніми потребами, були евакуйовані за кордон або повернуті у сім´ї. А майнові комплекси освітніх установ стали прихистком для переселенців з регіонів, де ведуться активні бойові дії.
Як відомо, Міністерством освіти і науки України запропоновано розпочати підготовку закладів освіти до початку 2022/23 навчального року та розглядається можливість здійснювати його у режимі офлайн, створивши певні безпекові умови.
У зв´язку з цим, члени балансової комісії акцентували увагу керівників щодо підготовки закладів до нового навчального року та створення безпечних умов для перебування дітей, учнів, студентів і працівників у них з урахуванням збройної агресії рф.
«Створити максимально безпечні умови для всіх учасників освітнього процесу –наше головне завдання. Спільно з закладами освіти маємо організувати низку важливих заходів, аби перебування у них було безпечним», – сказала Віолета Лабазюк.
Отож, аби кожен навчальний заклад був належно підготовлений для організації освітнього процесу, має бути здійснене дообладнання споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів або облаштування швидкоспоруджуваних захисних споруд в кожному закладі освіти з урахуванням забезпечення укриття 100% учасників освітнього процесу, приведення евакуаційних шляхів у відповідність до норм законодавства, створення запасів матеріалів, обладнання, інструменту, води та медичних засобів, готовність локальних та об’єктових систем оповіщення (сирен) тощо.
Завтра перед членами балансової комісії звітуватимуть керівники решти закладів освіти обласної комунальної власності.