Творчість – це прояв внутрішнього світу людини. Реалізується вона у різних жанрах: література, музика, художнє мистецтво, графіка тощо. Ті, хто поринає у її глибини, знаходить справжню віддушину, адже – це космос, де можна творити різні дива. А ще це величезна сила, коли один жанр поєднується з іншим!
До Дня Державності України два «океани» творчості – мистецький і літературний – «злилися» в одне ціле під час спільного творчого заходу, який провели працівники Хмельницького обласного літературного музею, Державного історико-культурного заповідника «Самчики» та Самчиківської школи прикладного мистецтва. Проект спрямований на представлення самчиківського розпису, який зародився на Хмельниччині і звідси пустив свої паростки по всьому світу. Ним розмальовують будинки, школи, дитячі садочки, адміністративні установи, зупинки, паркани тощо.
Про розвиток самчиківського розпису і взагалі про діяльність Державного історико-культурного заповідника «Самчики», Самчиківської школи прикладного мистецтва розповів директор заповідника Богдан Пажимський. З його слів присутні дізналися, що дар малювання він перейняв від свого батька Олександра Пажимського – відомого краєзнавця, етнографа, історика, художника, члена Національних спілок художників України, майстрів народного мистецтва України, Заслуженого майстра народної творчості України.
У рамках зустрічі відбулася презентація навчально-методичного посібника «Самчиківський розпис», яку упорядкував член Національної спілки майстрів народного мистецтва Віктор Раковський. Він же й провів майстер-клас із основ самчиківського розпису для усіх охочих. Малювали тризуб як символ єдності, дружби і взаємопідтримки одне одного.
Спільний творчий захід наповнив присутніх душевним світлом і подарував трішки радості, яка так необхідна у наш тривожний воєнний час.