Люди з великим серцем: працівників соціальної сфери привітали з професійним днем

Щорічно в першу неділю листопада в Україні відзначається День працівника соціальної сфери.

З цієї нагоди відбулися урочисті заходи, під час яких представники обласної влади привітали людей, які проявляють милосердя, творять добро не лише за службовим обов’язком, а й за покликом душі.

Від імені всього депутатського корпусу обласної ради та від себе особисто   працівників закладів соціального спрямування області привітала голова обласної ради Віолета Лабазюк, яка висловила слова вдячності усім працівникам соціальної сфери за щоденну сумлінну працю та гарне відношення до соціально вразливих верств населення, допомогу у подоланні їх життєвих труднощів.

«Працівники соціальної сфери – це люди з великим серцем, які щоденно піклуються про людей, що потребують додаткового піклування та підтримки. У зв’язку із  збройною агресією рф на територію України на плечі соціальних працівників лягла й турбота про осіб, евакуйованих із зони бойових дій, заклади прийняли значну частину внутрішньо-переміщених осіб.  Понад рік війни став викликом для закладів соціального спрямування у зв’язку із масованими обстрілами рф енергетичної інфраструктури України. Так склалося, що соціальна сфера є найбільш незахищеною у випадку відсутності електропостачання. Однак, заклади в осінньо-зимовий період 2022-2023 років впоралися зі своєю основною функцією по догляду за підопічними та наданню якісних соціальних і медичних послуг», – сказала Віолета Олександрівна. – «Заклади соціального спрямування обласної ради функціонують, вправно здійснюють свої функціональні обов’язки із забезпечення людей турботою та опікою, створюють їм комфортні умови для проживання».

Віолета Лабазюк запевнила присутніх, що знає проблемні питання соціальної сфери, які потребують врегулювання на законодавчому рівні.

«Як Віце-президент Української асоціації районних та обласних рад з питань соціального захисту населення і охорони здоров’я  знаю, що найбільш актуальним та болючим є питання рівня заробітних плат у соціальній сфері. Також на порядку денному й питання створення центрів стаціонарного догляду на рівні громад, отримання ліцензії та контрактування з Національною службою  здоров’я України. Всі ці актуальні питання будуть озвучені Асоціацією під час конгресових слухань за участі Міністерства соціальної політики України, які відбудуться в нашій області найближчим часом», – зазначила посадовець.

Слова вдячності за роботу працівникам закладів соціальної сфери висловив і перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, який наголосив, що важливою функцією держави є піклування про усіх членів суспільства, зокрема й про літніх людей, які потребують догляду: «Ваша робота є складною і життєвонеобхідною, і є частиною формування української держави. Дякую за те, що гідно долаєте непрості виклики сьогодення».

У спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області, органом управління яких є Хмельницька обласна рада, перебуває 28 закладів соціального захисту населення, з яких 21 будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю (загального типу), 5 інтернатів психоневрологічного напрямку, комунальний соціально-медичний заклад «Меджибізький дитячий будинок-інтернат» та комунальний заклад «Хмельницький обласний центр з організації роботи по обробці інформації та фінансуванню соціальних програм». В інтернатних закладах розміщено майже 600 осіб похилого віку, осіб з інвалідністю.

Обласна рада завжди надавала і надає питанням соціального захисту населення пріоритетного значення.  Зокрема, на виконання заходів обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2021-2025 роки із передбачених 10 млн 294 тис. грн вже реалізовано 9 млн 637 тис. гривень. Також понад 30 млн грн обласного бюджету спрямовано на зміцнення матеріально-технічної бази установ соцзахисту. Окрім того, з метою збільшення потужностей закладів та ліжкомісць, економії коштів та надання якісних соціальних послуг обласною радою обласною радою за ініціативи директорів закладів прийнято з власності громад в обласну комунальну власність низку капітальних будівель, які розміщувалися на територіях інтернатних закладів, де за кошти обласного бюджету вже проведено капітальні ремонти, реконструкції та закуплено обладнання, аби розгорнути додаткові ліжко-місця для перебування осіб з інвалідністю. Це, зокрема, Мазниківський будинок інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю і Виноградівський і Зяньковецький психоневрологічний інтернат.

Разом з тим, капітальні видатки з обласного бюджету спрямовані на реконструкції та капітальні ремонти у Лонковецькому, Лісоводському, Старокривинському,  Новосинявському та Самчиківському будинках-інтернатах для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, а також в інших соціальних установах.

На виконання заходів цільової програми забезпечення перебування внутрішньо переміщених та евакуйованих осіб у закладах соціального захисту населення, що є об’єктами спільної власності територіальних громад Хмельницької області, в обласному бюджеті передбачено 45 млн 858 тис. грн,   35 млн 744 тис. грн з яких уже реалізовано.

Усі заклади соцсфери забезпечені незалежними приладами альтернативного живлення електроенергії та адаптувалися до важких викликів війни. Так, в 2023 році з обласного бюджету виділено 19,5 млн. грн на придбання 48 генераторів для забезпечення всіх інтернат них установ безперебійним енергоживленням.


Після вітальних слів посадовці відзначили цілу когорту фахівців соціальної галузі Подяками обласної ради.

попередня статтяВихованці ДЮСШ №3 «Спартак» – призери чемпіонату України з класичного пауерліфтингу
наступна статтяВічна пам’ять та слава Героям, які загинули за незалежність України!