За ініціативи голови обласної ради Віолети Лабазюк на Хмельниччині започатковується соціальний навчальний проєкт психологічної підтримки «РАЗОМ. ДОПОМОГА. ПОРУЧ» спільно з Хмельницькою гуманітарно-педагогічною академію та громадською організацією «Разом».
Презентація ініціативи відбулася 23 січня в ефірі місцевого телеканалу TV7+, учасниками якої стали голова обласної ради Віолета Лабазюк, ректор гуманітарно-педагогічної академії Інна Шоробура та психолог академії Наталія Чорна, військовий капелан Даниїл Тарнавський, у режимі онлайн доєдналася до ефіру відомий психолог з Києва, голова громадської організації «Разом» Оксана Зінько. Спільно з експертами обговорили ключові аспекти проєкту та загалом наскільки важливими й актуальними наразі є питання психологічної реабілітації.
Мета проєкту – організувати навчальні заходи психологічної підтримки спрямовані на підготовку фахівців для роботи з військовослужбовцями, ветеранами та їх родинами.
Завданнями проєкту є актуалізація проблем психологічної допомоги військовослужбовцям, ветеранам та їх родинам; формування навичок роботи з травмою та наслідками війни; формування умінь організовувати та надавати психологічну допомогу військовослужбовцям, ветеранам та їх родинам.
«Щодня тисячі військових проходять випробування, не лише фізичні, а й психологічні. Те саме стосується й їхніх рідних – вони чекають з передової, полону або отримують страшні звістки про втрату близьких. Часто самотужки впоратися з душевними переживаннями досить важко. Тому було зініційовано започаткування цього проєкту», – зазначила Віолета Лабазюк під час телеефіру.
У рамках проєкту проводитимуться тренінги, практичні заняття, психологічні техніки та ігри, які супроводжуватимуть студенти випускних курсів Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії спеціальності «Психологія».
Актуальність значимості проєкту психологічної підтримки важко переоцінити. Адже сьогоднішні реалії призводять до соціальних і психологічних наслідків, які порушують звичний режим життя. У підсвідомості людей – постійні спогади про жахливі події, страх, що супроводжується безсонням, втратою інтересу до життя, ізольованістю та постійною тривогою. Травматичні події сьогодення стосуються не лише військовослужбовців, але й великої кількості цивільного населення, яким потрібна кваліфікована психологічна допомога.