Аграрії Хмельниччини обговорили ключові питання земельної реформи

7 лютого у Хмельницькому відбувся Національний аграрний форум. Участь у зібранні взяли Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, заступник голови обласної ради Валерій Лесков, заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин та понад триста делегатів з усіх областей України.

Метою заходу стало визначення оптимального формату проведення земельної реформи та формування переліку пропозицій від представників реального сектору, які будуть враховані при прийнятті урядових рішень в сфері земельних відносин.

«Процес земельної реформи складний та тривалий. Є соціальні напруження, дискусії, різні точки зору. Але нам важливо знайти компроміс. Важливо почути один одного, зрозуміти бачення, сформувати позицію і рухатися далі. Адже лише спільний рух зможе призвести до результату», – прокоментував важливість такої зустрічі Міністр Тарас Кутовий.

Очільник Міністерства окреслив головні тези, які, на його думку, необхідно обов’язково враховувати у прийнятті рішень щодо земельної реформи. Зокрема, йшлося про відносини з МВФ, про головних учасників процесу та обсяги володіння землею.

Активну участь у широкому обговоренні питань розвитку земельної реформи та держпідтримки агропромислового комплексу взяли аграрії Хмельниччини, депутати обласної ради. Найпалкішу дискусію викликало питання скасування мораторію на обіг сільськогосподарських земель. За словами співорганізатора форуму депутата облради Сергія Іващука, аграрії та представники громадських сільськогосподарських організацій одностайні в рішенні не дозволити перетворити чорноземи на крам.

Вислухавши усі аргументи господарників, Міністр пообіцяв, що залишається в діалозі з аграріями і дослухається до їхньої точки зору.

Учасники форуму прийняли резолюцію про проведення Всеукраїнського з’їзду аграріїв, запросивши до діалогу  Президента, Прем’єр-міністра та Голову Верховної Ради.

 

попередня статтяМихайло Загородний: Пріоритет у роботі інтернатних установ – оптимізація видатків на енергоносії та теплопостачання
наступна статтяДО УВАГИ ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД!