Аграріям Хмельниччини подякували за невтомну працю

Вже 30 років поспіль у третю неділю листопада в нашій державі відзначається день працівників сільського господарства.

Сільське господарство України – це перш за все люди, завдяки невтомній праці яких наша держава має потужний ресурс для розвитку економіки країни.

З нагоди професійного дня аграріїв в приміщенні обласної філармонії відбулися урочистості за участі керівництва обласної ради, обласної військової адміністрації, очільників та представників сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, серед яких і депутати обласної ради.

Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували пам’ять усіх цивільних і військових, які загинули внаслідок російської агресії.

Вітаючи від імені депутатського корпусу обласної ради та себе особисто присутніх на зібранні аграріїв, голова обласної ради Віолета Лабазюк подякувала їм за щоденний значний внесок у наближення Перемоги.

«Хмельниччина – потужний аграрний регіон. До 24 лютого 2022 року понад 60 мільйонів тон вирощеного нашими аграріями зерна експортувалося за межі країни, потужно розвивалося тваринництво, вирощувалися нові сільськогосподарські культури, розвивалася аграрна галузь в цілому. Повномасштабна війна стала справжнім випробуванням для працівників аграрно-промислового комплексу. Але попри усі виклики ви адаптувалися до непростих реалій сьогодення, ваші колективи продовжують в умовах війни працювати над впровадженням новітніх технологій, сучасної техніки та обладнання, нарощування виробництва сільськогосподарської продукції, переробної та харчової промисловості, яка користується попитом і є конкурентноспроможною як на внутрішньому, так і на світовому ринках, – зазначила голова обласної ради. – Приємно, що Хмельниччина, навіть у цей складний час військової агресії, традиційно отримує найвищі показники у сільськогосподарському виробництві України. У поточному році аграрії області увійшли до п’ятірки кращих з валового виробництва зерна, посідають перше місце в державі з урожайності ранніх зернових культур і соняшника. Стабільно лідирують за кількістю поголів’я великої рогатої худоби, валовому виробництву молока».

Варто зауважити, що значному підвищенню продуктивності праці сільгоспвиробників сприяє Програма розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2023-2027 роки, якою надається щорічна бюджетна допомога дрібним сільськогосподарським виробникам за різними напрямами діяльності агропромислового комплексу. Лише у цьому році передбачена часткова бюджетна підтримка сільськогосподарської галузі у сумі 4,5 мільйона гривень. На сьогодні прийнято 237 заявок на суму  3 мільйони 300 тисяч  гривень, всі кошти вже перераховані заявникам  на  придбання сільськогосподарської техніки та обладнання.

Окремі слова подяки Віолета Лабазюк адресувала тим працівникам сільськогосподарської галузі, які сьогодні зі зброєю в руках захищають територіальну цілісність нашої держави.

З нагоди Дня працівників сільського господарства Грамотами обласної ради Віолета Лабазюк та її заступник Валентин Соколюк нагородили аграріїв області за значний  особистий внесок у розвиток і підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва, активну діяльність, спрямовану на удосконалення аграрної галузі, вагомі трудові здобутки, плідну соціальну та волонтерську роботу в умовах воєнного стану та високий професіоналізм.

Мистецькі вітання учасникам зібрання подарували артисти академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» обласної філармонії та зразкового фольклорного гурту «Берегиня» Хмельницької міської школи мистецтв.

 

попередня статтяУряд Угорщини надає громадянам України стипендії на навчання у 2024-2025 навчальному році
наступна статтяКерівництво обласної ради зустрілося з прогресивними студентами області