Члени колегії погодили зміни до обласного бюджету на 2020 рік

Сьогодні голова обласної ради Михайло Загородний взяв участь засіданні колегії облдержадміністрації під керівництвом голови ОДА Дмитра Габінета.

Члени колегії обговорили зміни до обласного бюджету на 2020 рік. Проект даного питання внесений до порядку денного чергової тридцять першої сесії обласної ради, пленарне засідання якої відбудеться 25 березня цього року.

За словами директора Департаменту фінансів ОДА Сергія Пенюшкевича, при уточненні обласного бюджету у І-му кварталі, в першу чергу, здійснюється розподіл сконцентрованих коштів, який складає 196,6 млн.гривень. Окрім того, збільшується обсяг дохідної частини обласного бюджету на 224,7 млн.грн за рахунок субвенцій з бюджетів інших рівнів.

Крім цього, розподіляється вільний залишок коштів, що утворився на початок року в сумі 169,5 млн.гривень.

Весь зазначений вище ресурс, як зазначив головний фінансист краю, розподіляється між головним розпорядникам коштів за такими ключовими напрямками: освіта –320,2 млн.грн, охорона здоров‘я – 93,8 млн.грн, соціальний захист 22,5 млн.грн, культура та інформаційна діяльність – 17,9 млн.грн, молодь і спорт – 2,0 млн.грн, Програма розвитку АПК – 1 млн. грн., підтримка агенції регіонального розвитку – 500 тис. грн, розвиток КП «Аеропорт Хмельницький» – 6,1 млн.грн, ремонт та утримання доріг- 11,1 млн.грн, екологія – 189,4 тис.грн, субвенції з обласного бюджету – 61,6 млн.грн, Амбулаторії в сільській місцевості – 38,5 млн.гривень.

Особлива увага у проекті змін до обласного бюджету приділена протипожежним заходам в комунальних закладах – планується передбачити 25 млн.грн, які підуть на встановлення протипожежних сигналізацій та систем оповіщення, просочення дерев’яних конструкцій, придбання засобів індивідуального захисту органів дихання та засобів пожежогасіння.

Найбільший обсяг коштів виділяється галузі «Освіта», які будуть спрямовані на покращення якості послуг загальної середньої освіти,  фінансування таких програм, як «Нова українська школа», «Спроможна школа для кращих результатів», покращення матеріально-технічної бази закладів профтехосвіти. Передбачається придбати шкільні автобуси, STEM-лабораторії, здійснити ремонти харчоблоків і придбати для них обладнання.

Бюджетні призначення Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації збільшуються на 22,5 млн.грн. Ці кошти планується спрямувати на виконання заходів обласних програм – 3,7 млн.грн, за рахунок яких надаватимуться допомоги та компенсації, забезпечення діяльності Комунального закладу «Хмельницький обласний центр з організації роботи по обробці інформації та фінансуванню соціальних програм» – 306 тис. гривень. На проведення капітальних видатків інтернатними закладами системи соціального захисту виділяється 16,2 млн. гривень.

Оскільки програмою соціально-економічного розвиту області одним із пріоритетних напрямків визначено «туризм», то з цією метою передбачається спрямувати 10 млн. на проведення протиаварійних та реставраційних робіт на території Державного історико-культурного заповідника «Межибіж».

Управлінню молоді та спорту облдержадміністрації збільшуються бюджетні призначення на 2,0 млн.грн, зокрема на придбання спортивної форми та інвентарю (1,3 млн.грн), проведення навчально-тренувальних зборів (275,4 тис.грн), придбання автомобіля для Хмельницької обласної школи вищої спортивної майстерності – 378,2 тис. гривень.

Службі у справах дітей збільшуються асигнування на 508,8 тис.грн для проведення капітальних ремонтів даху центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Щасливе дитинство та огорожі території центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Подолянчик».

Окрім того, спрямовуються кошти на будівництво лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні, реконструкцію кардіологічного диспансеру, реконструкцію системи відведення та очищення стічних вод Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни та психіатричної лікарні.

Передбачаються кошти і на розвиток економіки області: на Програму відновлення та розвитку комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» виділяється більше 6 млн.грн, на Програму розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області враховано 1,0 млн.грн, на Програму фінансової підтримки функціонування агенції регіонального розвитку Хмельницької області – 500 тис.грн, будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 11,1  млн. гривень.

На виконання заходів Програми «Питна вода Хмельниччини» на 2008-2020 роки  пропонується виділення коштів з обласного бюджету на вказану  мету 56,6 млн. грн у вигляді іншої субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам.  Зазначене фінансування забезпечить проведення капітальних робіт по мережах водопостачання в основному сільських населених пунктів загальною протяжністю 190 095 м.пог., що дасть можливість забезпечити близько 63 тис. жителів області якісною питною водою.

У рамках тридцять першої сесії обласної ради, з 16 березня ц.р., дане питання розглядатимуть депутати обласної ради під час засідань постійних комісій обласної ради.

У засіданні колегії взяли участь заступники обласної ради, заступники голови облдержадміністрації, керівники департаментів та управлінь ОДА – головні розпорядники коштів, представники структурних підрозділів ОДА. 

попередня статтяНа Хмельниччині офіційно стартував проєкт «Поліцейський офіцер громади»
наступна статтяРоботу 31-ї сесії обласної ради призупинено