Члени колегії облдержадміністрації погодили проєкт бюджету на 2022 рік

Голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь у позачерговому засіданні колегії облдержадміністрації, яке провів голова обласної державної адміністрації Сергій Гамалій.  Засідання пройшло у режимі у відеоконференції.

У засіданні взяли також участь заступники голови облдержадміністрації та керівники окремих структурних підрозділів ОДА.

Члени колегії розглянули проект обласного бюджету Хмельницької області на 2022 рік, який внесений до порядку денного чергової сьомої сесії обласної ради, пленарне засідання якої відбудеться 22 грудня 2021 року.

Директор Департаменту фінансів ОДА Сергій Пенюшкевич поінформував, що проєкт обласного бюджету є базовим та окреслив основні особливості обласного бюджету на 2022 рік.  Внаслідок продовження дії карантинних обмежень господарська діяльність підприємств була обмежена, що призвело до зниження економічної активності, спаду обсягу виробництва, а відтак – і негативно позначилось на темпах росту доходів місцевих бюджетів. Але за 11 місяців поточного року  ситуацію вдалося вирівняти.

Прогнозні показники доходів загального фонду обласного бюджету (без трансфертів), у порівнянні із плановими призначеннями 2021 року, збільшено на 9,7 % (або на 125,8 млн грн) і становлять 1 426,3 млн гривень.

Традиційно, найбільшу питому вагу (89,9%) в дохідній частині бюджету займає податок на доходи з фізичних осіб.

Щодо видатків, то члени колегії сьогодні розглянули так званий базовий варіант бюджету. В ньому враховані, в основному, лише захищені статті.  У проекті бюджету в повній мірі забезпечуються видатки на здійснення обов’язкових виплат по заробітній платі працівників бюджетної сфери.

Майже на 120 млн гривень або на 79,1% більше від базового варіанту бюджету на поточний рік складатимуть прогнозовані видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв в 2022 році.

Досить суттєвий ресурс планується спрямовати для забезпечення виплати стипендій по закладах фахової передвищої, вищої та професійної (професійно-технічної) освіти, який з врахуванням підвищення розміру академічної стипендії з 01.01.2022 року складає 103,9 млн.гривень. Це на 42,2 млн або в 1,7 рази більше показників базового бюджету 2021 року.

За словами Сергія Пенюшкевича, у підсумку загальний обсяг видатків обласного бюджету на 2022 рік визначено у сумі  3 234,5  млн. грн. Тобто бюджет – збалансований. Обсяг видатків загального фонду бюджету складає 2 105,2 млн. грн, спеціального фонду – 1 129,3 млн. гривень.

Загалом, члени колегії погодили проект обласного бюджету на 2022 рік. Детальніше проаналізують дохідну та видаткову частини проекту депутати під час засідань постійних комісій, які почнуться уже з 13 грудня.