Члени колегії ОДА проаналізували стан погашення заборгованості, підвищення рівня заробітної плати та легалізації трудових відносин в Хмельницькій області

23 листопада голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь у засіданні колегії облдержадміністрації, яке провів голова обласної державної адміністрації Сергій Гамалій. Пройшло засідання у форматі відеоконференції.

До засідання в онлайн-режимі долучилися сільські, селищні, міські голови територіальних громад, голови райдержадміністрацій, керівники структурних підрозділів ОДА та територіальних органів виконавчої влади.

На порядок денний було винесено чотири питання: про стан погашення заборгованості, підвищення рівня заробітної плати та легалізації трудових відносин в області; про стан освоєння коштів державного бюджету, передбачених на реалізацію інвестиційних проєктів соціально-економічного розвитку регіонів та про стан формування оптимальної мережі закладів загальної середньої освіти для забезпечення надання якісних освітніх послуг.

Під час розгляду питання щодо стану погашення заборгованості, підвищення рівня заробітної плати та легалізації трудових відносин в області, голова обласної ради Віолета Лабазюк порушила питання щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, які знаходяться у територіальних громадах краю, у тому числі з боку бізнесових структур.

Водночас у Віолети Лабазюк викликало занепокоєння не менш важливе питання – необхідність сплати податку з фізичних осіб підприємствами у бюджет територіальних громад, на території яких вони безпосередньо здійснюють свою підприємницьку діяльність. Враховуючи те, що громади створюють усі необхідні умови для діяльності підприємств – бізнес повинен сплачувати податки у їхні бюджети.

«Податок на доходи фізичних осіб є найбільшим джерелом у структурі доходів бюджетів територіальних громад, завдяки чому утримується соціальна та комунальна інфраструктура територіальних громад. Тому питання необхідності сплати ПДФО підприємствами за місцем їхньої діяльності порушувалося на одному з засідань Конгресу регіональних та місцевих влад під патронатом Президента.  І, безперечно, вирішення цієї проблеми потребує врегулювання на законодавчому рівні», – зазначила голова обласної ради.

До прикладу, ТОВ “Агробізнес” протягом кількох останніх років здійснює свою підприємницьку діяльність на території Волочиської міської територіальної громади, але офіційно зареєстроване у Тернопільській області і відповідно сплачує ПДФО у бюджет Підволочиської громади, маючи перед Волочиською громадою та її мешканцями значну заборгованість за енергоносії та заробітної плати.

Віолета Лабазюк звернулася до Волочиського міського голови Костянтина Черниченка щодо його вжитих заходів до керівництва ТОВ “Агробізнес” з метою реєстрації даного підприємства у Волочиській громаді, ресурсом якої вони користуються, та з метою забезпечення додаткових надходжень до місцевого бюджету.

Голова обласної ради закликала голів територіальних громад ефективно працювати з місцевими підприємцями щодо реєстрації підприємств та здійснення ними підприємницької діяльності на території громад, та сплати податку на доходи фізичних осіб у бюджети цих громад, оскільки від цього формується бюджет розвитку кожної територіальної громади.

попередня статтяТриває онлайн-навчання з основ кібербезпеки для територіальних громад та публічних управлінців
наступна статтяДо уваги зацікавлених осіб!