Члени колегії ОДА проаналізували стан та перспективи розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області

 

26 жовтня голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь у засіданні колегії облдержадміністрації, яке провів перший заступник голови ОДА Сергій Тюрін. Пройшло засідання у форматі відеоконференції.

До засідання в онлайн-режимі долучилися сільські, селищні, міські голови територіальних громад, голови райдержадміністрацій, керівники структурних підрозділів ОДА та територіальних органів виконавчої влади.

На порядок денний було винесено чотири питання: про стан  та перспективи розвитку агропромислового комплексу області;  про стан надання соціальних послуг у територіальних громадах області; про стан забезпечення пріоритетного права на сімейне виховання, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; про створення на території Хмельницької області підроз­ді­лів місцевих пожежних команд, добровільних пожежних форму­вань та центрів безпеки.

Особливу увагу у голови обласної ради викликало питання щодо розвитку агропромислового комплексу. Адже сесією обласної ради було збільшено кошти на  часткову компенсацію вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання (включаючи приватний сектор) в рамках Програми розвитку агропромислового комплексу.

Такі побажання ще у лютому  цього року Віолеті Лабазюк озвучили на круглому столі представники особистих селянських та фермерських господарств та сільськогосподарських підприємств усіх форм власності та господарювання. І уже в березні депутатський корпус підтримав внесену головою пропозицію і збільшив цю суму до 5 мільйонів гривень. Однак, на сьогодні, використано лише 1,6 мільйона гривень на ці цілі.

“Наша область – аграрна, тому підтримка фермерських господарств має бути одним з першочергових завдань влади. А компенсація по закупівлі сільськогосподарської техніки та обладнання стала б не лише хорошими стимулом для розвитку, в першу чергу,  фермерів-одноосібників, приватних господарств. Дані кошти допомогли б і детінізувати їх роботу та дали б поштовх розвитку дрібного молочного скотарства”, – вважає Віолета Лабазюк.

Голова обласної ради порекомендувала профільному Департаменту посилити інформаційну кампанію серед сільського населення щодо можливості залучення цих коштів. Адже до кінця бюджетного року залишилось не так багато часу і кожна гривня обласного бюджету може стати суттєвою  допомогою та підтримкою для розвитку малого бізнесу на селі.

попередня статтяДо уваги зацікавлених осіб!
наступна статтяУ Чемерівцях після реконструкції урочисто відкрили дитячий садочок