Члени регіонального відділення Асоціації міст України підсумували роботу у 2020 році та погодили плани на 2021 рік

8 лютого заступник голови обласної ради Валентин Соколюк відвідав загальні збори регіонального відділення Асоціації міст України, які провів голова Хмельницького РВ АМУ, мер Славути Василь Сидор.

Серед присутніх членів АМУ – виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, голови громад Хмельниччини, очільники Хмельницької, Кам’янець-Подільської та Шепетівської районних рад і регіональні консультанти проекту «ПУЛЬС».
За словами Василя Сидора,  тепер усі громади рівні та мають прямі міжбюджетні відносини. «Сьогодні ми не прив’язані до кількості жителів громади. Однакові права має обласний центр і невелика селищна громада. Це об’єднало нас і дозволяє працювати ще активніше і бути почутими на найвищому рівні. Ми ніколи не протистояли найвищій владі і ставимо одне завдання – проблеми ОМС маємо вирішувати спільно».
Вкотре наголосив на необхідності фінансової підтримки для того, щоб місцеві бюджети могли покривати витрати на делеговані державою повноваження (пільговий проїзд, оплата зв’язку та інше) та на необхідності поповнювати місцеві бюджети завдяки збереженому акцизу на пальне, ПДФО та іншому.
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан розповів про роль АМУ у захисті прав та інтересів органів місцевого самоврядування, здійсненні активної законотворчої діяльності, яка дозволила підвищити фінансову спроможність усіх територіальних громад.
Окремо обговорили тему підняття тарифів, яка зараз стала дуже актуальною. «На жаль, у нас важко йде процес співпраці із Урядом. Ми не можемо узгодити текст Меморандуму про співпрацю. Міське самоврядування повинно мати гарантії того, що місцеві бюджети не постраждають» – підкреслив міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.
Олександр Слобожан проінформував про стан перемовин із Урядом у процесі підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води: «Цей документ повинен бути основою. Ми хочемо домогтися зниження тарифів і недопущення кризи підприємств теплопостачання» – підкреслив Виконавчий директор АМУ.
Також присутні обговорили актуальні проблеми громад Хмельниччини та шляхи їх вирішення: фінансування освіти та медицини, сплата пайової участі забудовниками, формування тарифів, та діючі реформи, які стосуються роботи органів місцевого самоврядування.
При розгляді питання про нових членів АМУ Валентин Соколюк  вніс пропозицію щодо включення в перелік можливих членів асоціації також і обласної ради. Дану пропозицію підтримали присутні делегати зборів.
Наголосили і на можливості співпраці із районними та обласною радами, адже усі органи місцевого самоврядування об’єднує одна мета – забезпечення добробуту та процвітання усіх громад: від найменшого селища до обласного центру.
попередня статтяЗручний сервіс для шукача роботи
наступна статтяОперативна інформація про поширення COVID-19 в Хмельницькій області