Чорний Острів відзначає 655 річницю від дня першої писемної згадки

Голова обласної ради Віолета Лабазюк завітала на урочистості  з нагоди 655-ї річниці від дня першої писемної згадки про селище Чорний Острів та 465-ї річниці надання селищу Магдебурзького права та привітала мешканців Чорного Острова з визначною подією.

У рамках святкування на території селища відбувся Всеукраїнський фестиваль мистецтва та ремесел «Чорноострівський ярмарок-2021»

Під час фестивалю місцеві жителі та гості з усієї України мали змогу взяти участь в майстер-класах з гончарства, ткацтва та малярства, а також просто відпочити в мальовничому куточку Хмельниччини.

«Відзначення Дня селища гармонійно вплелося у життя жителів, стало звичним і, водночас, хвилюючим й урочистим для кожної сім’ї та численних гостей. Водночас приємно відзначити ті позитивні зміни, які відбуваються останніми роками у вашому селищі – адміністративному центрі Чорноострівської територіальної громади. Реформа децентралізації дала можливість населеним пунктам громади стати кращими та розвиватися щодня у всіх сферах життєдіяльності», – сказала Віолета Лабазюк у вітальному слові. 

Щирі вітання голова обласної ради адресувала учасникам Всеукраїнського фестивалю мистецтва та ремесел, де митці та майстри представили свої вишукані вироби, картини, фольклорно-етнографічні світлиці. На переконання Віолети Лабазюк, саме завдяки умінню талановитих митців є впевненість, що культура і національні традиції українського народу будуть збережені, культурно-мистецькі надбання популяризовані через творчість та наполегливу працю майстрів.

Посадовець побажала жителям селища здоров’я, миру та натхнення у благородній праці задля зміцнення власного добробуту та розбудови Чорного Острова.

З нагоди свята Грамотами обласної ради Віолета Лабазюк нагородила Чорноострівського селищного голову Михайла Дзіся, старосту сіл Антонівка та Катеринівка Людмилу Батурко, начальника відділу земельних відносин селищної ради Родіона Кондратюка та концертмейстера Чорноострівської дитячої школи мистецтв Майю Івановську.

Окрім Всеукраїнського фестивалю народного мистецтва та ремесел, для місцевих жителів та гостей свята проходили театралізовані екскурсії по містечку та літературно-краєзнавчому музею імені Леоніда Глібова, показові виступи кінного театру «Козацький герць» (м.Старокостянтинів). Радували око мистецька локація «Містечко майстрів» – виставка-продаж та майстер-класи майстрів народної творчості, виставка старостинських округів.

Для найменших було розгорнуто дитяче свято «Країна дитячих мрій».

Святкового настрою присутнім додавали виступи духового оркестру Чорноострівської дитячої школи мистецтв.