Віолета Лабазюк: «У полі зору – вирішення проблемних питань громад»

Обласна рада продовжує діалог з громадами. Сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк з робочою поїздкою відвідала Понінківську селищну, Михайлюцьку та Судилківську сільські територіальні громади.

На території громад відбулися зустрічі за участю голови ради, заступник керівника виконавчого апарату, депутата обласної ради Тетяни Зеленко, а також депутатів обласної ради Алли Матвіїв, Олександра Дехтярука, Врама Мовсісяна зі старостами, депутатами місцевих рад та керівниками управлінь і відділів місцевих рад.

Як зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк, основне завдання робочих поїздок та зустрічей полягає в акумулюванні першочергових для громад питань, вирішення яких дозволить громаді робити подальші впевнені кроки у своєму розвитку та допоможе залучити додаткові позабюджетні інвестиційні ресурси на реалізацію різноманітних проєктів та, у результаті, досягти суттєвої економії бюджетних коштів.

Водночас Віолета Лабазюк поінформувала, що з метою створення нових робочих місць обласна рада активно працює над залученням іноземних інвестицій. Також у пріоритеті є підтримка закладів комунальної власності.

Під час зустрічі у Понінківській селищній громаді, яка утворена у 2015 році, селищний голова Геннадій Гончаренко озвучив пріоритетні напрямки громади, серед яких – покращення стану довкілля та розвиток інфраструктури, забезпечення жителів громади питною водою, покращення якості  життя та підтримка молоді.

Для розвитку громади, за словами Геннадія Гончаренка, є ряд проєктів, реалізація яких вагома для покращення життєдіяльності сільських населених пунктів. Зокрема, це реалізація проєкту «Капітальний ремонт, розчистка русла р. Хомора та верхів’я водосховища в межах Понінківської територіальної громади», загальна кошторисна вартість якого складає більше 8 млн. грн, забезпечення питною водою селища Понінки – понад 3,5 млн. гривень. Окрім того, вагомим є реалізація проєкту «Будівництво багатофункціонального спортивного майданчика на базі Понінківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, гімназія, також  потребують завершення капітального ремонту та реконструкції заклади освіти та культури,  теж на часі оновлення шкільного автопарку та  встановлення дитячих майданчиків на території громади

Як зазначив селищний голова Геннадій Гончаренко, реалізація даних проєктів є надзвичайно ключовим для розвитку громади та організації надання якісних послуг мешканцям населених пунктів, тому селищна рада готова до їх співфінансування з місцевого бюджету.

Під час візиту у Понінківську громаду Віолета Лабазюк ознайомилася з роботою Товариства з обмеженою відповідальністю «Понінківська картонно-паперова фабрика-Україна», де працює понад 1 тисяча осіб. Також відвідали територію очисних споруд Понінківської картонно-паперової фабрики,  нещодавно було здійснено реконструкцію споруд та запущено першу лінію біологічної очистки.

Михайлюцький сільський голова Богдан Книш під час спілкування з головою обласної ради та депутатами облради розповів, що з метою  забезпечення прав на освіту дітей з особливими освітніми потребами віком  від 2 до 18 років для здобуття ними дошкільної загальної середньої освіти на території  територіальної громади планується  відкриття  інклюзивно-ресурсного центру. Пріоритетними напрямками розвитку населених пунктів громади на 2021 рік, як зазначив Богдан Книш, є ремонт доріг державного та комунального значення, будівництво мереж зовнішнього електроосвітлення  населених пунктів сіл Рилівка, Корчик та Городнявка, облаштування сучасного футбольного майданчика в селі Михайлючка та облаштування ігрових та спортивних майданчиків.

Окрім того, для потреб розвитку закладів освіти  територіальної громади    на поточний рік необхідне забезпечення  комп’ютерною технікою для створення кабінетів інформатики, придбання спортивного інвентарю та модульних меблів для спортивних залів, облаштування харчоблоків їдалень у закладах загальної середньої освіти та дошкільної освіти.

Серед озвучених сільським головою під час зустрічі проблем – пільгове  перевезення пасажирів   на  автомобільному транспорті, придбання  автобуса для  забезпечення  підвезення  до закладів освіти осіб  з порушенням опорно- рухового апарату, завершення будівництва  Корчицького ліцею та усунення недоліків  виконаних робіт, облаштування спортивно-ігрових майданчиків, придбання  лікарських засобів  для   лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет тощо.

Під час спілкування з активом Судилківської сільської територіальної громади голова обласної ради Віолета Лабазюк вкотре переконалася, що проблемні питання громад в регіоні ідентичні. Це забезпечення мешканців населених пунктів якісною питною водою та розбудова системи водопостачання, капітальний і поточний ремонт доріг місцевого та комунального значення, улаштування вуличного освітлення, обладнання спортивних майданчиків для молоді, поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти та здійснення у них ремонтних робіт, а також інші заходи  для розвитку територіальної громади.

Під час спілкування у Понінківській селищній, Михайлюцькій і Судилківській сільській радах голова обласної ради Віолета Лабазюк зауважила, що готова спільно з депутатським корпусом, керівництвом територіальних громад відшуковувати шляхи вирішення нагальних проблем громад та сприяти у передбаченні їм додаткового фінансового ресурсу.

«Для втілення важливих проєктів, спрямованих на розвиток територій, громади потребують всебічної допомоги – досвідченої поради або ж практичного сприяння у вирішенні проблемних питань, які виникають у процесі реалізації проєктів. І з часом мешканці громади  дадуть свою об’єктивну оцінку  всьому, що ми  спільними зусиллями змогли здійснити на шляху розвитку  громади», – зазначила Віолета Лабазюк.

Спілкування з активом територіальним громад продовжиться й надалі.