Чотири звернення до центральних органів влади прийняла Хмельницька обласна рада

Більшістю голосів сьогодні на пленарному засіданні шостої сесії депутати обласної ради прийняли чотири звернення до центральних органів влади з різноманітних питань життєдіяльності області.

Так, за ініціативою голови обласної ради Віолети Лабазюк,  депутати звернулись до Верховної Ради України  з приводу пришвидшення розгляду та прийняття законопроєкту «Про управління відходами» (реєстр. № 2207-1-д). Як йдеться в тексті Звернення, проблема відходів в Україні вирізняється особливою масштабністю і значимістю. На території нашої держави щорічно утворюється близько 400 млн. тонн відходів, і тільки 6% цих відходів переробляється, що є надзвичайно низьким показником у порівнянні з країнами ЄС, де він становить близько 40%. Решта розміщується на полігонах та сміттєзвалищах, яких понад 5 тис., з них 5% перевантажені, а 30% не відповідають нормам екологічної безпеки. Відтак, гостро назріла необхідність прийняття нормативно-правового акту, який би врегульовував питання впровадження інформаційної системи управління відходами та підсистеми відкритих реєстрів, які забезпечать доступ до інформації утворювачів та інших володільців відходів; встановлення порядку збирання, вивезення та оброблення муніципальних відходів, забезпечення їх роздільного збирання та рециклінгу.

Обранці також підтримали “Звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Президента України та Верховної Ради України щодо масової дискримінації прав ветеранів і пенсіонерів силових відомств, пов’язаної з ігноруванням органами виконавчої влади норм Конституції України і законодавства України та передбачуваної ними процедури перерахунку пенсії”.

“…Дискримінацію прав ветеранів силових відомств доведено до абсурду: адже у сержанта, який вийшов на пенсію у 2021 році, пенсійне забезпечення таке ж як у підполковника – пенсіонера минулих років.  Одночасно таке ставлення до соціального захисту пенсіонерів силових відомств принижує престиж військової та правоохоронної служби, негативно впливає на формування у молоді патріотизму щодо захисту своєї Батьківщини,” – йдеться у тексті звернення.

Ще одне звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України стосується недопущення підвищення тарифів для населення. Як вважають депутати, підвищення тарифів на газ вдвічі і відповідно зростання ціни на тепло та гарячу воду не витримають 80% людей в країні! Борги українців за комунальні послуги у підсумку перевищать 100 млрд грн, а тарифи на тепло зростуть на 57%”.  Отож, депутати просять центральні органи влади “розглянути можливість введення мораторію на підвищення цін на комунальні послуги для населення; вжити заходів для протидії монопольному підвищенню тарифів, забезпечити обґрунтований рівень тарифів і не допустити підвищення їх в майбутньому; відмовитися від перекладання відповідальності за оплату житлово-комунальних послуг на органи місцевого самоврядування; врахувати під час ухвалення Державного бюджету на 2022 рік достатній обсяг коштів для захисту громадян і громад від підвищення тарифів; спрямувати кошти в сумі не менше 20 мільярдів гривень від допомоги, що надійшла Україні від Міжнародного валютного фонду, на виплати субсидій для громадян на оплату житлово-комунальних послуг, а також забезпечити автоматичне нарахування субсидій тим, хто їх потребує.”

Ще одне прийняте більшістю голосів звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо необхідності підвищення пенсій і виплати додаткової пенсії у 2021 році. Депутати закликають центральні органи влади “здійснити виплату, так званої, «13 пенсії» пенсіонерам, пенсія яких нижче середньої, тобто нижче 3866,8 грн. Для забезпечення цих виплат необхідно використати частину коштів, отриманих від МВФ на подолання наслідків пандемії. Ці кошти мають піти людям, а не близькому до влади бізнесу“.

попередня статтяШостою сесією обласної ради схвалено сім регіональних програм
наступна статтяШоста сесія обласної ради: прийнято зміни до обласного бюджету на 2021 рік