Шоста сесія обласної ради: прийнято зміни до обласного бюджету на 2021 рік

Сьогодні під керівництвом голови обласної ради Віолети Лабазюк відбулося пленарне засідання шостої сесії.

У засіданні взяли участь 60 депутатів, які розглянули 69 питань та прийняли 67 рішень з різних галузей життєдіяльності краю.

У пленарному засіданні взяли участь голова обласної державної адміністрації Сергій Гамалій, народні депутати України Сергій Мандзій та Олена Копанчук, керівники силових структур краю, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Депутати голосами 53-ма «за» без обговорення  схвалили зміни до обласного бюджету на 2021 рік. Дохідна частина обласного бюджету у зв´язку з перевиконанням доходної частини складає 74,2 млн. гривень.

Перегляд змін до обласного бюджету був зумовлений необхідністю вирішення поточних проблем у сферах охорони здоров´я, освіти, соціального захисту. Це, у першу чергу, стосується забезпечення сталої роботи в осінньо-зимовий період комунальних закладів обласної ради. У зв’язку із суттєвим ростом тарифів на послуги з оплати природного газу, теплопостачання та електроенергії, виникла додаткова потреба у коштах  на оплату закладами охорони здоров’я, освіти, культури та соціального захисту комунальних послуг та енергоносіїв. На ці потреби планується направити понад 32,5 млн. грн коштів обласного бюджету.

З метою покращення надання медичних послуг населенню, в тому числі й в напрямку боротьби з коронавірусною інфекцією COVID-19, рішенням ради спрямовуються майже 30 млн. грн обласним закладам охорони здоров´я на закупівлю вкрай необхідного сучасного медичного устаткування для лікувальних закладів області. Зокрема, на придбання медичного лінійного прискорювача для комунального некомерційного підприємства КНП «Хмельницький обласний протипухлинний центр,  мобільного рентгендіагностичного комплексу для КНП «Хмельницький серцево-судинний центр», обладнання для відділення анестезіології та інтенсивної терапії Хмельницької обласної дитячої лікарні, а також на закупівлю дороговартісних медичних препаратів.


Направлено 8 мільйонів гривень на реконструкцію системи киснепостачання КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня». Це заклад охорони здоров’я, який надає стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2. Заклад функціонує на 275 ліжок, з них розгорнуто для хворих на  COVID-19 – 120 ліжок (у разі ускладнення епідемічної ситуації на базі закладу можливо перепрофілювати ще 60 ліжок). Відповідно до затверджених НСЗУ протоколів та стандартів лікування  гострої респіраторної хвороби COVID-19 для організації лікувального процесу та з метою безперебійного забезпечення киснем, є гостра необхідність в альтернативному джерелі постачання кисню.

Спрямовано понад п´ять мільйонів гривень обласного бюджету на вирішення питань соціального захисту населення – надання одноразової матеріальної допомоги на дороговартісне лікування та надання одноразової матеріальної допомоги малозахищеним верствам населення – один мільйон гривень і 1,5 мільйона гривень відповідно.

Окрім того, для одноразової компенсаційної виплати за навчання учасників антитерористичної операції та їх дітей, які здобувають освіту у вищих навчальних закладах Хмельницької області приватної форми власності передбачено 2,5 млн.грн та на одноразову грошову допомогу сім’ям військовослужбовців.

Загальний ресурс, який пропонується спрямувати для Департаменту освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації складає понад 16 млн.гривень. Кошти направляються на покращення матеріально-технічної бази та навчального процесу середніх та вищих освітніх закладів,  а також на умовах співфінансування з субвенцією державного бюджету на придбання шкільних автобусів для закладів освіти в територіальних громадах області.

Крім цього, депутати схвалили рішення «Про прогноз обласного бюджету Хмельницької області на 2022-2024 роки», який вперше було представлено на розгляд обласної ради. Метою середньострокового бюджетного прогнозування є створення дієвого механізму управління бюджетним процесом, встановлення зв’язку між стратегічними цілями та можливостями бюджету у середньостроковій перспективі, визначення пріоритетів використання бюджетних коштів, забезпечення самостійності, зміцнення фінансової спроможності бюджету, підвищення прозорості та ефективності управління бюджетними коштами.

На основі цих прогнозованих показників головні розпорядники бюджетних коштів складатимуть плани своєї діяльності та формуватимуть відповідні показники проєкту обласного бюджету. Відповідно до прогнозів, основу дохідної частини загального фонду обласного бюджету традиційно складатимуть податкові надходження. Зокрема, основним джерелом надходжень залишається податок на доходи фізичних осіб, його питома вага становить понад 90%.

Щодо видатків обласного бюджету, то їх фінансування на період до 2024 року здійснюватиметься в рамках жорсткої економії бюджетних коштів. У цих умовах визначальним стане підвищення ефективності видатків, що відбуватиметься на основі їх пріоритетності та оцінки ступеня досягнення очікуваних результатів.

Частина питань порядку денного стосувалася впорядкування діяльності об´єктів обласної комунальної власності.

Депутати перейменували комунальне некомерційне підприємство «Хмельницький обласний протитуберкульозний диспансер» Хмельницької обласної ради на комунальне некомерційне підприємство «Хмельницький обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Хмельницької обласної ради, а також рішенням ради припинили діяльність комунального закладу позашкільної освіти «Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді» Хмельницької обласної ради шляхом приєднання до Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Підтримали депутати рішення «Про припинення шляхом ліквідації Берездівської спеціальної школи Хмельницької обласної ради». Дане питання виноситься на розгляд ради вже вдруге. Водночас рекомендовано обласній державній адміністрації внести пропозиції щодо створення на базі майна Берездівської спеціальної школи у с. Берездів закладу соціального спрямування.


Як прокоментувала прийняте рішення голова ради Віолета Лабазюк, обласна рада як засновник Берездівської спеціальної школи виступає не за ліквідацію закладів обласної комунальної власності, а за раціональне використання їх майна.

Аналогічна ситуація, за словами голови ради, з майном Хмельницької обласної психіатричної лікарні № 3 (с.Яблунівка), що ліквідовано та перебуває на балансі КНП «Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги” Хмельницької обласної ради». Наразі вивчається питання щодо створення на базі майна психлікарні, будинку-інтернату соціального спрямування.

Затвердило депутатське зібрання Положення про проведення конкурсного відбору на посаду керівника закладу фахової передвищої освіти спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області, Перелік об’єктів малої приватизації (окреме майно) спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області, що підлягають приватизації у 2021-2022 роках та тарифи на платні соціальні послуги на 2021 рік для обласних закладів соціальної сфери.

Не підтримали депутати кандидатуру  Анатолія Побережного на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Хмельницької обласної ради.

Рішенням ради надано державним підприємствам «Хмельницьке лісомисливське господарство», «Летичівське лісове господарство» та «Ярмолинецьке лісове господарство» у користування мисливські угіддя, а також погоджено клопотання щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідність до Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок.

Депутати схвалили сім регіональних програм, внесли зміни до чотирьох діючих обласних програм та взяли до відома інформації про хід виконання двох обласних програм та восьми програм, термін дії яких вже завершився.

Не знайшов депутатської підтримки у сесійній залі проєкт цільової регіональної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення «Власний дім» на 2021-2030 роки.

Окрім іншого, радою прийнято чотири звернення до центральних органів влади.

Коментуючи підсумки роботи депутатського корпусу у рамках шостої сесії, голова обласної ради Віолета Лабазюк зазначила: «Важко вирізнити важливість питань порядку сесії – усі прийняті рішення спрямовані на розвиток галузей життєдіяльності краю. Безумовно ключовим було прийняття змін до обласного бюджет на 2021 рік: фінансовий ресурс буде направлений на вирішення тих проблем, які комунальні заклади обласної ради мають вирішити до кінця поточного року. Зокрема, це, в першу чергу, стосується забезпечення сталої роботи в осінньо-зимовий період. У зв’язку із суттєвим ростом тарифів на послуги з оплати природного газу, теплопостачання та електроенергії, виникла додаткова потреба у коштах на оплату закладами охорони здоров’я, освіти, культури та соціального захисту комунальних послуг та енергоносіїв. Також, значний ресурс бюджету має бути спрямований на підтримку закладів комунальної власності, зокрема, на Хмельницьку обласну дитячу лікарню, обласний протипухлинний центр та обласний серцево-судинний центр».

           

попередня статтяЧотири звернення до центральних органів влади прийняла Хмельницька обласна рада
наступна статтяУчасники дводенного семінару з основ кібербезпеки отримали сертифікати