«Ціна свободи. Артрезиденція з сучасного живопису»

У Хмельницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття звітної виставки творів за результатами Міжрегіонального проєкту “Ціна свободи. Артрезиденція з сучасного живопису”.

На відкриття експозиції завітав перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук.

Директор музею Ольга Долінська зазначила, що зважаючи на те, що ХОХМ є не лише музейною інституцією, що колекціонує, досліджує та зберігає українське мистецтво ХХ-ХХІ століть, але й осередок активних соціокультурних дій, поняття свободи знайшло своє відображення в концепції першої в історії музею артрезиденції з сучасного живопису. Здійснення цього проєкту стало можливим завдяки підтримці Українського культурного фонду та партнерству з Донецьким обласним художнім музеєм (м. Краматорськ).

За словами Ольги Долінської, цей проєкт – це можливість підтримки митців і тих інституцій культури, які внаслідок війни були змушені зупинити або переформатувати свою діяльність.

Перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук подякував колективу обласного художнього музею за втілення ще одного цікавого проєкту.

«Ціна свободи… Назва надзвичайно цікава і неоднозначна. Свобода є стержнем української історії, за феномен свободи завжди приходилося платити високу ціну. І ціна свободи, ціна захисту українського простору, який був за спиною тих людей, які віддавали свої життя за свободу і волю українського народу, давали можливість формуватися українській нації. Україна сьогодні продовжує платити цю ціну. Наша історична місія – жити з ідеалом свободи і платити дорогу ціну за цю свободу», – зазначив Володимир Володимирович.

Усвідомлюючи буремність та історичну доленосність теперішнього часу, опановуючи нові реалії життя і творчості під час війни, проєкт отримав відповідну назву – «Ціна Свободи», яка відгукнулась мистецькій спільноті з усієї України (на конкурсний відбір учасників було надіслано 69 заявок). У результаті артрезиденція об’єднала 14 українських художниць і художників, різних за віком, географією народження й проживання, життєвим бекграундом. Проєкт тривав два тижні у живописному Малієвецькому обласному історико-культурному музеї, де і відбулась перша звітна виставка. Працюючи разом, митці й музейники обмінювались досвідом та знаннями, змінювались і змінювали інших, досліджували минуле, аналізували теперішнє та планували спільні проєкти на майбутнє.

До експозиції увійшла частина великого творчого доробку (загалом було створено 72 різноформатних полотна), у якому резиденти спробували заархівувати персональні досвіди, відчуття та розуміння ціни, яку сплатив, платить та платитиме за свободу кожен особисто та все українське суспільство разом. Представлені надзвичайно потужні роботи є меседжом кожного митця на події, які переживає незламний український народ.

Виставка “Ціна свободи. Артрезиденція з сучасного живопису” триватиме до 16 вересня (м.Хмельницький, вул. Проскурівська, 47).

 

попередня стаття«Хоробрі серця» – під відкритим небом у центрі Хмельницького
наступна статтяТриває тестування “Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги”