День відкритих дверей у юннатів Хмельниччини

День відкритих дверей у юннатів Хмельниччини  15 вересня відбувся День відкритих дверей в позашкільних еколого-натуралістичних закладах Хмельницької області, який знаменував урочистий початок нового навчального року у системі позашкільної освіти нашого краю. Юні натуралісти та їх педагоги гостинно відчинили двері своїх закладів для місцевих школярів, усіх юних і дорослих учасників навчально-виховного процесу та запрошених.

den-vidkr-dverej-1  Захід стартував у рамках Всеукраїнської акції «День натураліста», яка триватиме й наступного тижня і в ній братимуть участь тисячі юннатів та школярів і вихованців навчально-виховних закладів нашого краю.

  Протягом двох тижнів тривав набір і комплектування юними природолюбами дитячих творчих об’єднань, котрі діятимуть як на базі профільних ПЗ так і на базі ряду кращих шкіл області в сільський місцевості та містах. У нинішньому навчальному році у 60-ти гуртках Хмельницького ОЕНЦУМ займатимуться майже ттисяча юннатів, у 63–х юннатівських гуртках Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання – 950 вихованців, у 30-х гуртках Славутського ЕНЦШ – 470 юннатів, в 30-х гуртках Шепетівського МЦЕНТУМ – 510 юннатів та в 43-ох гуртках Дунаєвецької станції юних натуралістів – 645 юннатів.

  Педагоги-натуралісти кожного з цих профільних позашкільних закладів подбали про забезпечення дітям належних умов для навчання і виховання, отримання додаткових знань та якісної освіти, проведення пізнавального, цікавого й змістовного дозвілля в позаурочний час.

  В День відкритих дверей діти та всі інші учасники цього непересічного заходу мали можливість ближче познайомитись з навчальною матеріально-технічною базою позашкільних еколого-натуралістичних закладів і її ресурсами, здобутками юннатів попередніх поколінь та в минулі навчальні роки.

  Лише за 8 місяців 2016 року натуралісти Хмельниччини здобули 1золоту медаль міжнародного ґатунку і 69 грамот міжнародного і всеукраїнського рівня, 9 дипломів та 45 листів подяк міжнародного і всеукраїнського рівнів, 33 переможці заочних етапів міжнародних та всеукраїнських профільних конкурсів, 27 дипломів і 117 грамот та 21 листів подяки обласного рівня. У цьому році зразкове учнівське лісництво «Пліщинське» знову визнано лісівниками найкращим в Україні.

  У березні цього ж року Міністерством освіти і науки України та Національною академією педагогічних наук присвоєно обласному ЕНЦУМ почесне звання «Лідер сучасної освіти».

  Для юних дослідників і охоронців природи в День відкритих дверей педагогами Хмельницького ОЕНЦУМ було організовано й проведено гурткові заняття, під час яких вони дружно виконували Державний гімн України, проводили виставку – конкурс композицій з квітів «Моя країна – Україна», брали участь у вікторинах «Чи знаєш ти Україну», «Рослинний і тваринний світ», «Лікарські рослини навколо нас», «Підводний світ», іграх на свіжому повітрі «Козацькі розваги». А ще був екологічний відеолекторій «Україна – незалежна держава», перегляд відеофільму «Проблеми екології в медицині», екскурсія екологічною стежкою та навчальними кабінетами ХОЕНЦУМ, флеш-моб «Ми – українці, ми – разом, ми єдині!», а наприкінці Дня відкритих дверей відбулась посвята в юннати «З Україною в серці» школярів, що поповнили гуртки закладу в цьому році.

   В цей сонячний і теплий вересневий день юні природолюби отримали й ряд заслужених призів, відзнак за результативну участь у масових заходах та багато нових цікавих і приємних вражень, які спонукатимуть їх до пізнання нового та активної участі в практичній юннатівській роботі у новому 2016-2017 навчальному році.

                                               За інформацією Хмельницького ОЕНЦУМ

den-vidkr-dverej-3

den-vidkr-dverej-5

den-vidkr-dverej-8

попередня статтяСтартувала нарада-семінар для місцевого самоврядування
наступна статтяПедагоги-натуралісти Хмельниччини вивчають досвід плідної співпраці освітян і лісівників Шепетівщини