Депутати ухвалили обласний бюджет на 2017 рік та програму соціально-економічного розвитку

Сьогодні під час пленарного засідання чергової дев’ятої сесії обласної ради затверджено бюджет області у розмірі майже 6,3 мільярди гривень. Головний фінансовий документ підтримали 50 із 68 зареєстрованих у сесійній залі депутатів.За програму соціально-економічного розвитку Хмельницької області на 2017 рік проголосувало 48 депутатів.

До речі, перед обговоренням цих двох основних питань цієї сесії до депутатів звернулись активісти скаутської організації “Пласт”. Напередодні римо-католицького Святвечора та Різдва юнаки та дівчата привезли благодатний вогонь до Хмельницького.

“Іскорку миру, благополуччя і щастя” передав Неонілі Андрійчук та всім депутатам голова Хмельницького осередку організації «Пласт» Олександр Процун.

При представленні обласного бюджету директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Пенюшкевич зазначив, що бюджет 2017-го передбачає підвищення заробітної плати працівникам бюджетної галузі, збільшення мінімальної зарплати вдвічі до 3200 гривень.

Варто зазначити, що хоч прийнятий бюджет і є базовим, але він повністю збалансований за соціальними видатками та забезпечить функціонування усіх життєво важливих сфер.

У своїй співдоповіді голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету Іван Гладуняк теж запевнив, що питання капітальних видатків буде розглядатися під час уточнення показників обласного бюджету уже на початку наступного року.

Під час розгляду проекту програми соціально-економічного розвитку області на 2017 рік фракція політичної партії ВО “Свобода” заявила про непідтримку даної програми та висловила пропозицію її комплексно доопрацювати.

Незадоволення проектом висловили й ряд депутатів інших фракцій, вказуючи на недосконалість програми. Однак, після досить тривалого та емоційного обговорення у депутатській залі було знайдено компроміс.

За даний проект було проголосовано з умовою здійснення детального аналізу додатків програми, їх доопрацювання та винесення змін до прийнятої програми на наступну сесію.