Депутати аналізували роботу медичних коледжів області

Впродовж двох днів цього тижня, 25 та 26 травня, постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту, яку очолює Віктор Бурлик, знайомилася з матеріально-технічною базою та аналізувала діяльність чотирьох комунальних медичних коледжів області. У виїзних засідання брали участь перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук та начальник управління з питань спільної власності територіальних громад виконавчого апарату обласної ради Едуард Монастирський.

У перший день роботи депутати та інші учасники виїзного засідання побували у Чемеровецькому та Кам’янець-Подільському медичних коледжах.

Про роботу цих закладів членів комісії інформували Сергій Віталійович Похно, заступник директора Чемеровецького медичного коледжу та Віктор Степанович Клим, т.в.о. директора Кам’янець-Подільського медичного коледжу. До роботи постійної комісії долучилися також Чемеровецький селищний голова Олександр Собань та депутат обласної ради Володимир Присяжний.

Депутати цікавилися штатними розписами закладів, фондом заробітної плати, а також наскільки раціонально використовуються площі будівель, якими є витрати на енергоносії. Чимало запитань до керівників коледжів було й з приводу обгрунтування вартості навчання студентів за державним замовленням та контрактною формою.

І в Чемерівцях, і в Кам’янці-Подільському депутати відзначили належний стан утримання будівель, не зважаючи на їх тривале використання.

Зранку наступного дня члени профільної комісії спільно з першим заступником голови обласної ради побували у  Хмельницькому медичному коледжі, який очолює їх колега, депутат обласної ради Іван Нагорний.

Іван Михайлович розповів про проблемні питання закладу, показав у яких умовах навчаються та проживають майбутні медики. На жаль, було зазначено, що приміщення навчального корпусу та гуртожитку перебувають у гіршому стані, ніж у попередніх закладах і потребують значних коштів для проведення ремонтних робіт.

У другій половині дня члени постійної комісії продовжили свою роботу вже у Шепетівці. Про те, чим живе місцевий медичний коледж гостям розповіла Марія Сюсько, т.в.о. директора закладу. Окрім навчального корпусу, депутати побували в студентському гуртожитку, який, із-за відсутності власного, медколедж орендує в іншого місцевого навчального закладу, що створює певні незручності та обмеження для студентів з інших регіонів області та України.

У роботі комісії у Шепетівці також брали участь Шепетівський міський голова Віталій Бузиль і депутат обласної ради Врам Мовсісян.

За результатами висновків балансової комісії та аналізу діяльності усіх чотирьох медичних коледжів постійною комісією надано керівництву цих закладів відповідні рекомендації, зокрема щодо поліпшення стану матеріально-технічної бази, якості навчання, суттєвої різниці у вартості підготовки спеціалістів за кошти обласного бюджету та за контрактною формою навчання. Не могло не викликати стурбованості й значне зниження за останні роки кількості студентів, які здобувають освіту за контрактною формою навчання.

Додаткових зусиль та ініціатив, на  думку депутатів, мають докласти керівники закладів для залучення позабюджетних коштів, зокрема й за рахунок послуг перепідготовки спеціалістів та організації платних курсів.

попередня статтяМиколу Мачківського посмертно визнано лауреатом обласної літературної премії імені Миколи Федунця
наступна статтяВіолета Лабазюк: Діалог з громадами триває