Депутати постійної комісії з гуманітарних питань завершили знайомство з гімназіями комунальної форми власності

Сьогодні, 12 серпня, члени постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту побували ще в одному закладі освіти комунальної форми власності – Плужненській гімназії.

Як зазначив голова комісії Віктор Бурлик, завданням депутатів є об’єктивне та грунтовне вивчення матеріально-технічного стану та перспектив подальшого функціонування закладів, раціонального використання комунального майна, врахування інших важливих аспектів, які впливають як на фінансові витрати, так на якість навчально-виховного процесу гімназій. Наприклад, вивчивши стан справ у трьох гімназіях обласної ради (Вовковинецька, Орининська та Плужненська), не можливо не помітити, що витрати на одного вихованця у кожній з них суттєво різняться – від 148 тисяч гривень у Плужненській гімназії до 253 тисяч гривень у Вовковинецькій. Як бачимо, хоча  всі три заклади передбачені для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей із сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, результати господарювання різні.

Перебуваючи у Плужному, члени комісії відзначили гарний стан території закладу, належне забезпечення  навчального та спального корпусів, спортивної зали,  харчоблоку та їдальні.

Директор гімназії Ростислав Конончук розповів депутатам про традиції закладу, який раніше функціонував як санаторна школа і який більше сорока років очолював авторитетний керівник, заслужений працівник освіти України Валентин Климчук. Саме за час його роботи було кардинально змінено підходи до організації діяльності закладу.

Ростислав Борисович також поінформував, що витрати на одного вихованця у 2021 році становлять 148,6 тисячі гривень, штатний розпис, який перебуває на погодженні, налічує близько 80 штатних одиниць. Перспективна мережа гімназії станом на 05.09.2021 – 9 класів (135 учнів) при проєктній потужністі закладу – 200, наповненість закладу – 67,5 відсотків. Загальна площа земельних ділянок – 26,4 га, з них: 23,3 га – орної землі; 3,1 га – під будівлями. Загальна площа будівель – 4 689 квадратних метрів.

Як відомо, відповідно до чинного законодавства, уже з наступного бюджетного року такі заклади не зможуть функціонувати як освітні, а лише як спеціалізовані заклади соціальної сфери для дітей, які позбавлені батьківського піклування та які опинилися у складних життєвих обставинах з відвідуванням ними звичайних загальноосвітніх навчальних закладів.

Які висновки та пропозиції за результатами робочих поїздок надасть керівництву обласної ради профільна постійна комісія і якою буде перспектива подальшої діяльності цих закладів стане відомо вже найближчим часом.

попередня статтяЦентри екстреної медичної допомоги територіальних громад отримали 10 нових автомобілів
наступна стаття«Країна добрих сердець» об’єднується навколо допомоги Єгорчику Кудрявському: важлива кожна гривня!