Депутати розпочали розгляд проектів рішень чергової сесії. Серед основних питань – внесення змін до обласного бюджету на 2021 рік

Відповідно до розпорядження голови обласної ради Віолети Лабазюк 8 квітня відбудеться пленарне засідання четвертої сесії облради. А з сьогоднішнього дня понад чотири десятки питань поряду денного обговорюють депутати під час засідань постійних комісій.

У роботі постійних комісій взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, заступник керівника виконавчого апарату Тетяна Зеленко та керуючий справами виконавчого апарату Валентина Поліщук.

Під головуванням Артура Фрідмана працювали над проектами рішень сесії члени постійної комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства, інвестиційної політики, природокористування та екології.

У другій половині дня Тетяна Зеленко провела спільне засідання постійних комісій з питань правової політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, свободи слова та комунікацій та з питань регіонального розвитку, міжнародного та міжмуніципального співробітництва, місцевого самоврядування та децентралізації.

Депутати опрацювали питання порядку денного четвертої сесії, внесли свої пропозиції, які уже 6 квітня ц.р. детальніше опрацюють члени президії обласної ради.

Серед основних питань – внесення змін до обласного бюджету на 2021 рік, затвердження дев’яти нових регіональних програм – економічного та соціального розвитку Хмельницької області на 2021 рік, «Питна вода Хмельниччини» на 2021-2022 роки, розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області на 2021 – 2023 роки, «Молодь Хмельниччини» на 2021-2025 роки та соціальної підтримки учасників Антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО, операції Об’єднаних сил, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України та вшанування пам’яті загиблих на 2021-2022 роки, охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області на 2021-2025 роки, протидії тероризму на 2021-2022 роки, профілактики правопорушень та боротьби  зі злочинністю на території Хмельницької області на 2021-2025 роки, забезпечення пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів усіх форм власності, розвитку інфраструктури підрозділів пожежної охорони у Хмельницькій області на 2021-2025 роки.

Планується депутатами внести зміни до сімох діючих обласних програм, схвалити звернення депутатів до центральних органів влади та облдержадміністрації, також розглянути ряд депутатських запитів тощо.

Низка питань стосується врегулювання діяльності підприємств та організацій обласної комунальної власності. Планується реорганізація шляхом приєднання некомерційного підприємства «Голозубинецька туберкульозна лікарня» Хмельницької обласної ради та комунального автотранспортного підприємства. Також депутати розглянуть питання щодо припинення шляхом ліквідації Хмельницької обласної фірми «Фармація» та трьох санаторіїв обласної комунальної власності – Кам’янець-Подільського обласного дитячого спеціалізованого санаторію, Великожванчицького обласного дитячого пульмонологічного санаторію та обласного дитячого спеціалізованого санаторію «Світанок».

Винесення на розгляд сесії питань щодо ліквідації санаторних закладів прокоментувала голова обласної ради Віолета Лабазюк.

Як зазначила голова ради, облдержадміністрація, як головний розпорядник коштів, не бачить перспектив утримання даних закладів, бо впродовж останніх років ці заклади лише дотуються з обласного бюджету. Разом з тим, обласна рада, як орган управління майном обласної комунальної власності, зацікавлена у подальшій діяльності та розвитку таких закладів, до прикладу, на території територіальних громад, де розташовані обласні комунальні об’єкти.

Відповідно до графіку засідань постійні комісії у рамках четвертої сесії працюватимуть ще впродовж трьох днів.

попередня статтяОперативна інформація про поширення COVID-19 в Хмельницькій області
наступна статтяТОП-10 вакансій від Хмельницької обласної служби зайнятості