Діалог з громадами триває: Віолета Лабазюк побувала в Миролюбненській та Староостропільській громадах

Впродовж цього тижня тривають робочі поїздки голови обласної ради Віолети Лабазюк в територіальні громади Хмельниччини. Сьогодні разом з депутатами обласної ради Тетяною Зеленко, Сергієм Слюсарчуком та Володимиром Романюком було проведено зустрічі з керівництвом та активом ще двох сільських територіальних громад – Миролюбненської  та Староостропільської.

Обидві сільські територіальні громади створені у 2020 році, відповідно, не отримали фінансової підтримки від держави, тому змушені самостійно працювати над поповненням бюджетів та залученням коштів.

У ході активного діалогу з місцевими депутатами та старостами Віолета Лабазюк розповіла про основні напрацювання обласної ради восьмого скликання. Голова обласної ради запевнила присутніх у готовності депутатського корпусу у межах своїх повноважень підтримувати ініціативи на місцях та за можливості направляти фінансовий ресурс на реалізацію проектів в усіх сферах – освіті, культурі, спорті, агропромисловому комплексі, підприємництві. Аби за результатами діяльності всього депутатського корпусу населення області відчуло позитивні зміни.

За словами Миролюбненського сільського голови Олега Москалюка,  при дохідній частині сільського бюджету понад 36 мільйонів гривень, коштів вистачає на вирішення поточних питань. Втім поки з наболілого залишається придбання двох шкільних автобусів, утеплення шкіл, перекриття Миролюбненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та реконструкція приміщення під дошкільний навчальний заклад в селі Ілляшівка. Традиційними проблемами кожної з громад є ремонт доріг та будівництво водогонів, зокрема, у селах Миролюбне, Самчинці та Семиреньки. Втім, у прийнятій цьогорічній програмі “Питна вода Хмельниччини” поки в даних населених пунктах фінансування будівництва не передбачається. Однак, на сьогодні створена робоча група, яка працює над розробкою проекту даної програми на 2022-2026 роки.

На кожній з таких зустрічей в громадах Віолета Лабазюк наголошує, якщо у  населених пунктах є критичні ситуації з водою, то потрібно негайно розпочати підготовку проектно-кошторисної документації на здійснення будівельних робіт, аби під час перерозподілу видатків обласного бюджету спрямувати необхідні кошти.

“Наявність проектно-кошторисної документації – це ще один крок для можливості фінансування проектів водопостачання та водовідведення у громадах з обласного чи  державного бюджету, у разі прийняття та фінансування відповідної державної програми, – зазначила голова обласної ради.

Віолета  Лабазюк  закликала голів територіальних громад, у разі наявності проектно-кошторисної документації, звертатися до обласної ради щодо придбання шкільних автобусів, утеплення шкіл та дошкільних навчальних садочків у рамках програми підтримки закладів освіти краю.

Натомість, в Староостропільській громаді серед основних проблем, з якими сільський голова Юрій Соломін звернувся до Віолети Лабазюк є облаштування та реконструкція стадіону у с. Левківка. Саме будівництво та оснащення мультифункціональних майданчиків за місцем проживання та в місцях масового відпочинку, в першу чергу  в сільській місцевості, передбачено новою обласною програмою “Спортивний майданчик” на 2022 – 2026 роки, яку було прийнято 15 вересня на шостій сесії обласної ради. До речі, проект даної програми сформовано саме за  ініціативи Віолети Лабазюк.

Уже стало гарною традицією, коли під час робочих поїздок в громади  Віолета Лабазюк відвідує і комунальні заклади обласної ради. От і сьогодні вона завітала до Самчиківського будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю. За словами директора закладу Анатолія Бродського, установа  має власні приміщення: житловий корпус для мешканців установи з харчоблоком, приміщення складу, пральне приміщення, (котельня), гараж та тваринницьке приміщення, загальною площею понад 1100 квадратних метрів. Будинок-інтернат має власну котельню, газове опалення та водопостачання. На сьогодні в закладі проживає 44 особи (з яких 22 – лежачі), половині з яких встановлено групу інвалідності. Наймолодшому мешканцю – 40 років, найстаршому  86 років.

Одним з пріоритетних напрямків роботи установи є залучення позабюджетних коштів. Своїм основним завданням керівник закладу вважає  забезпечення належних умов проживання підопічних, якісне харчування, медичне обслуговування та протиковідна боротьба.

Завітала голова обласної ради сьогодні і в Державний історико-культурний заповідник “Самчики” – один з найблискучіших в Україні творів архітектури та садово-паркового мистецтва. Ця унікальна перлина Подільського краю тут збереглася такою, якою вона була на кінець ХVІІІ-початок ХІХ століть. Парк нараховує 286 порід, форм та видів дерев і кущів, серед яких унікуми, релікти, екзоти, також породи занесені до Червоної книги України. На терені заповідника проходили зйомки багатьох художніх фільмів різними кіностудіями України. Аби зберегти дану пам’ятку, у цьому році планується старт реставрації Державного історико-культурного заповідника “Самчики”.  Шостою сесією обласної ради у вересні цього року було виділено півтора мільйони гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації, наявність якої дозволить увійти у список державної програми та залучити під реставрацію саме державні кошти. Крім Самчиків цьогоріч планується почати реставраційні роботи в Меджибожі та Кам’янці-Подільському.

 

 

попередня статтяВіолета Лабазюк зустрілася з представниками благодійного фонду «Карітас»
наступна статтяХмельниччина та ще 10 областей України – в помаранчевій зоні