Духовні витоки Поділля: Хмельниччина в умовах війни

18 квітня, у Міжнародний день вишиванки, у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії XIII відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Духовні витоки Поділля: Хмельниччина в умовах війни».

Традиційно захід розпочався у дворі навчального заходу. Талановиті студенти, майбутні кваліфіковані хореографи та співаки дивували присутніх різноманітними номерами художньої творчості. Співаючи гаївки та веснянки, молоді дівчата закликали до нашого регіону мир та Перемогу. Співали про те, аби ця квітуча весна стала переможною для всього українського народу.

Від обласної ради участь у заході взяв перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук. Також на заході були присутні ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Інна Шоробура, заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак, начальник відділу вищої, професійно-технічної, позашкільної освіти та науки управління вищої та професійної освіти і організаційного забезпечення Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації Світлана Фіярська, представники волонтерських організацій області, завідувачі кафедр різних дисциплін Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, кандидати наук, викладацький склад та студентство.

Звертаючись з вітальним словом до присутніх, Володимир Гончарук наголосив: «Сьогодні ми живемо у світі, де постійно впроваджують різноманітні ініціативи та проєкти, спрямовані на медернізацію та цифровізацію суспільства. Протягом життя важливо вміти завжди вчитись новому, обмінюватись досвідом та розвивати свої навички. Навчання у закладах середньої та вищої освіти – це ваш перший крок на шляху до інтелектуального піднесення, що змінить нашу країну. Бажаю студентам працювати над розбудовою успішної держави, постійно шукати  та впроваджувати сучасні методи розвитку освітньої галузі».

Ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Інна Шоробура розповіла присутнім про діяльність освітніх хабів закладу та поділилась результатами волонтерської діяльності працівників та студентів. Доцент кафедри суспільних дисциплін Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, кандидат історичних наук, доцент Віктор Адамський поінформував учасників конференції щодо основних аспектів війни росії проти України в контексті історичних нашарувань.

Безперечно, Всеукраїнська науково-практична конференція «Духовні витоки Поділля: Хмельниччина в умовах війни» має цьогоріч свої особливості, які викликані збройною агресією. Однак її проведення буде вагомим внеском у збереження нашої національної свідомості, сприятиме згуртованості навколо головного завдання – здобуття Перемоги та розвитку наших національних надбань.