Започатковано міжрегіональне співробітництво Хмельницької області та Люблінського воєводства

Сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк зустрілась з маршалком Люблінського воєводства Ярославом Ставярським, віце-маршалком Збігнєвом Войцеховським та заступником Люблінського воєводи Болеславом Гзиком.

У рамках робочої зустрічі було обговорено перші кроки співпраці в членстві ініціативи Тримор’я, базовий державний бюджет України, спроможності Люблінського воєводства підтримати та розвивати економіку області, реалізовувати нові проєкти у сфері водопостачання та водовідведення.

Як зазначила у ході розмови Віолета Олександрівна, Хмельниччина має багато перспектив, тому наші спеціалісти у сфері освіти та охорони здоров’я прагнуть до обміну досвідом: «Нас цікавить досвід співпраці з Польщею у цих галузях. Ми готові його переймати та реалізовувати. Переконана, що незабаром нам це вдасться. Дякую партнерам за запрошення, теплий прийом та активну підтримку Хмельниччини. Вдячність всьому польському народові за постійну допомогу Україні, за солідарність та милосердя до українців».

На завершення робочого візиту посадовці приділили увагу розгляду питань щодо вирішення шляхів подальшої співпраці та визначення галузей нашого регіону, які потребують підтримки насамперед.

Головні теми робочого діалогу:

  • обговорено програми підтримки родин переселенців, які проживають у Любліні та Хмельниччині;
  • діяльність місцевої політичної ланки  у Любліні;
  • основні потреби галузі охорони здоров’я та освіти Хмельниччини. Задля подальшої співпраці між регіонами у багатьох сферах життєдіяльності, обмінялись контактами з представниками наукової спільноти;
  • розвиток бізнесу та налаштування ефективних логістичних шляхів між країнами;

Віце-маршалок висловив готовність допомогти Україні з психологічною реабілітацією переселенців та військових, підтримувати нашу економіку та на своєму рівні сприяти вступу України до ЄС.

Підсумовуючи зустріч, Віолета Лабазюк наголосила: «У Польщі та України спільні завдання: згуртування, боротьба за європейські цінності, Перемога над ворогом та відновлення країни. Планів на подальшу співпрацю між Хмельниччиною та люблінським воєводством багато. Будемо поступово реалізовувати задумані плани. Продовжуємо діалог та найближчим часом виходимо на підписання Меморандуму про співпрацю та взаєморозуміння».

попередня статтяДуховні витоки Поділля: Хмельниччина в умовах війни
наступна статтяВСТУПНА КАМПАНІЯ ДО ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ У 2023 РОЦІ: ТЕРМІНИ ТА УМОВИ