Фермерам Хмельниччини відшкодують частину витрат на доїльні апарати та техніку

Заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко взяла участь у засіданні обласної конкурсної комісії з питань надання часткової компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання (включаючи приватний сектор), яка відбулась під головуванням директора Департаменту розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин ОДА Олега Омелянюка.

На порядку денному розглянуті питання:

  1. Про розгляд заявок фізичних осіб на часткову компенсацію вартості доїльних апаратів згідно Порядку використання коштів обласного бюджету за напрямом «Часткова компенсація придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання».
  2. Про часткове відшкодування витрат закупленої техніки та обладнання сімейним фермерським господарствам.

Члени комісії, серед яких і голова постійної комісії обласної ради з питань сільського господарства, продовольства та земельних відносин Михайло Пухкий та депутат обласної ради Юрій Смаль,  розглянули заявки фізичних осіб на часткову компенсацію вартості доїльних апаратів згідно Порядку використання коштів обласного бюджету за напрямом Відповідно до пункту 4.1. вищезазначеного Порядку власникам особистих селянських господарств виплата часткового відшкодування витрат на закупівлю установки, здійснюється на безповоротній основі в межах фактичних витрат за закуплену фізичною особою в поточному році для власного користування установку індивідуального доїння,  за умови утримання у своєму господарстві 2 (дві) і більше голів, ідентифікованих та зареєстрованих в установленому порядку корів в розмірі до 70 % вартості придбаного обладнання.«Часткова компенсація придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання».

Відповідно до нормативних документів, фізичні особи-підприємці, які використовують сільськогосподарські угіддя площею до 20 га, сімейні фермерські господарства на безповоротній основі можуть отримати виплату часткового відшкодування витрат на технологічне обладнання для виробничого процесу, трактори (до 90 к. с.), причіпну та навісну сільськогосподарську техніку та/або обладнання у розмірі до 50 % вартості придбаного обладнання, закупленого у поточному році для власного користування.

Слід зауважити, що фізична особа-підприємець, сімейне фермерське господарство має право отримати відшкодування вартості техніки та обладнання на суму не більше 150 тис. грн. на один суб’єкт господарювання в рік.

Також відповідно до пункту 4.2 даного Порядку виплата часткового відшкодування витрат на технологічне обладнання для виробничого процесу, трактори (до 90 к.с.), причіпну та навісну сільськогосподарську техніку та/або обладнання фізичним особам-підприємцям, які використовують сільськогосподарські угіддя площею до 20 га, сімейним фермерським господарствам, здійснюється на безповоротній основі у розмірі до 50 % вартості придбаного обладнання, закупленого у поточному році для власного користування.

Враховуючи вищезазначене комісія вирішила погодити:

  • часткове відшкодування витрат, в розмірі 70% вартості, закуплених доїльних апаратів фізичним особам;
  • часткове відшкодування витрат, закупленої техніки та обладнання, в розмірі 50% вартості, сімейним фермерським господарствам.

До речі, саме голова обласної ради Віолета Лабазюк цьогоріч ініціювала зміни до Програми розвитку агропромислового комплексу в частині збільшення  фінансової підтримки для сільськогосподарських кооперативів та особистих селянських господарств, а також фермерів, які можуть отримати компенсацію на закупівлю сільськогосподарської техніки та доїльні  апарати на утримання великої рогатої худоби.

попередня статтяСьома сесія обласної ради: другий день роботи депутатів у постійних комісіях
наступна стаття15 грудня – День працівників суду