Сьома сесія обласної ради: другий день роботи депутатів у постійних комісіях

Сьогодні за участю голови обласної ради Віолети Лабазюк в рамках сьомої сесії обласної ради, відбулись засідання постійних депутатських комісій. Під головуванням Артура Фрідмана проекти рішень чергової сесії впродовж дня опрацьовували члени постійної комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства, інвестиційної політики, природокористування та екології.

В другій половині дня Аліна Коваль провела засідання постійної комісії з питань регіонального розвитку, міжнародного та міжмуніципального співробітництва, місцевого самоврядування та децентралізації.

Загалом, порядок денний чергової сесії складають понад шість десятків проектів рішень.  На пленарному засіданні  депутати заслухають звіт голови обласної ради Віолети Лабазюк за рік діяльності. Також заплановано заслухати звіт голови обласної державної адміністрації Сергія Гамалія про здійснення ОДА делегованих радою повноважень.

Чималий блок питань на цій сесії стосується упорядкування майнових відносин серед комунальних закладів, зокрема, надання дозволів на списання матеріальних цінностей  чи нерухомого майна, безоплатної передачі майна закладів відповідним територіальним громадам.

Активне обговорення у членів постійних комісій викликали питання щодо ліквідації деяких комунальних закладів. Так, на розгляд депутатів винесено проекти рішень щодо закриття Вовковинецької та Орининської гімназій. Відповідно до чинного законодавства, уже з наступного бюджетного року такі заклади не зможуть функціонувати як освітні, а лише як спеціалізовані заклади соціальної сфери для дітей, які позбавлені батьківського піклування та які опинилися у складних життєвих обставинах з відвідуванням ними звичайних загальноосвітніх навчальних закладів. Тому на сьогодні 17 вихованців Вовковинець  переведені до Плужненської гімназії, яка має набагато потужнішу матеріально-технічну базу. Наразі у комунальному закладі обласної ради у Плужному проходять навчально-виховний процес 147 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей із сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Потужність ж самого закладу складає 180 осіб.

Для голови обласної ради особисто та усього депутатського корпусу восьмого скликання  ефективне управління майном комунальної власності залишається надважливим питанням. І, звичайно, часто депутати зважуються на розгляд та прийняття таких непопулярних рішень. Але така оптимізація комунальних закладів, в першу чергу, дозволить раціонально використовувати майно обласної громади. А, найголовніше – допоможе зекономити кошти обласного бюджету. Адже у Вовковинцях витрати на одного вихованця цьогоріч складали 253 тисячі гривень.

Активне обговорення у членів комісій викликав і проект рішення “Про обласну програму розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Хмельницької обласної ради на 2022 рік”. Зокрема, члени комісії не в усьому погоджуються щодо розподілу фінансів з обласного бюджету для деяких медичних закладів. Віолета Лабазюк вважає, що депутатам потрібно активізувати співпрацю з керівниками профільних департаментів обласної адміністрації, аби ефективніше розподіляти кошти обласного бюджету на ті заклади, які першочергово їх потребують.

“Ми однозначно підтримуємо цю програму, адже в пріоритеті депутатського корпусу – заклади охорони здоров’я, – зазначила голова обласної ради. – Тому уже по ходу реалізації програми за наявності фінансового ресурсу депутати ретельно опрацьовуватимуть реальні потреби закладів і  кошти розподілятимуться на їх вирішення”.

 Під час обговорення проекту програми “Питна вода Хмельниччини” на 2022-2026 роки депутатів цікавили критерії відбору громад, які включені до фінансування у цю програму. Тому члени постійної комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства, інвестиційної політики, природокористування та екології внесли пропозицію прийняти програму в цілому. Водночас, перелік об’єктів як додаток до Програми потрібно доопрацювати до пленарного засідання і включити сюди лише ті проекти, які фінансуватимуться у 2022 році.

Усі пропозиції та зауваження, озвучені під час роботи постійних комісій, окремо будуть опрацьовані під час засідання президії обласної ради 20 грудня.

Сьогодні у роботі комісій взяли участь заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, заступники голови обласної державної адміністрації Володимир Білик та Сергій Ткачук.

попередня статтяОбговорили ескізний проєкт пам’ятника землякам, які загинули за незалежність держави
наступна статтяФермерам Хмельниччини відшкодують частину витрат на доїльні апарати та техніку