Форум української молоді діаспори проходить у Хмельницькому

61

27 серпня голова обласної ради Михайло Загородний, т.в.о. голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин взяли участь в урочистому відкритті Форуму української молоді діаспори “Хмельницький – 2019”.

 У своєму вітальному слові Михайло Загородний привітав учасників Форуму,  які приїхали до нас в область з 20 країн світу.

“Для Хмельниччини це – непересічна подія і нам вдвічі приємно що талановита і креативна молодь з усіх куточків світу завітала до нашого краю саме в період святкування Дня незалежності України, – зазначив у своєму виступі Михайло Васильович. – Сподіваюсь, що під час цього триденного спілкування у вас буде гарна можливість поповнити свої знання, обмінятись досвідом з учасниками з інших країн, а найголовніше – краще пізнати культуру і традиції своєї нації”.

За словами президента Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій Дмитра Лєкарцева, оснвоне завдання Форуму – це згуртування навколо ідеї консолідації та об’єднання світового українства, популяризація та відстоювання інтересів України у світі, розбудова міжнародних структур, зміцнення існуючих та зав’язання нових контактів з молоддю, підприємцями. громадськими діячами України.

З 26 серпня впродовж трьох днів учасники Форуму беруть участь у тематичних сесіях. Так, спродовж сьогоднішнього дня у актовій залі Школи мистецтв юнаки та дівчата  обговорювали питання досягнень та перспектив розвитку українського  молодіжного руху; можливості залучення діаспорян до процесів здійснення зовнішньої політики України.

В рамках проведення Форуму відбулась зустріч із представниками земляцтва Хмельниччини. На відповідній панельній дискусії присутні обговорили роль цієї організації для реалізації потенціалу Хмельницької області.

Сьогодні ж після завершення панельних дискусій та урочистої частини для усіх учасників Форуму відбувся святковий концерт.

Довідка

СКУМО –  це координаційна надбудова українських молодіжних організацій, створена на основі молодіжної комісії при Світовому конґресі українців. Діяльність СКУМО поширюється на країни, де зареєстровано українські молодіжні організації та діє організована українська громада. Організація є членом Світового конґресу українців і всебічно представляє інтереси української молоді діаспори через координацію діяльності українських молодіжних організацій у світі та співпрацю з відомствами, установами та організаціями в Україні.

Мета СКУМО – збереження національної ідентичності української молоді, що живе за межами України. Пріоритетним напрямком діяльності є гуртування та консолідація сил української молоді діаспори у світі та їх направлення на сприяння розбудови України та діаспорних структур.

Форум української молоді діаспори – це міжнародний захід, основним завданням якого є організація зустрічей керівників українських молодіжних організацій діаспори та України з видатними діячами Європи.