Французькі експерти допомагають Хмельниччині розробляти план управління відходами

9 лютого перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук та заступники голови облдержадміністрації Володимир Білик та Сергій Ткачук взяли участь у робочій зустрічі з представниками французької компанії «Seureca». Саме ця міжнародна консалтингова компанія, що спеціалізується на управлінні  ресурсами у галузі води, енергетики та відходів,  стала переможцем тендеру, організованого Європейським банком реконструкції та розвитку. І з минулого року її експерти допомагають  розробити Регіональний план управління відходами у Хмельницькій області.

Серед присутніх на нараді – провідний міжнародний експерт зі збирання відходів Мартін Штайнер, міжнародний експерт з управління відходами Жіль де Раймон-Каузак, експерти Тетяна Омельяненко та Наталя Денисенко, координатор проєкту Тетяна Ключко, директор Департаменту природних ресурсів та екології ОДА Тетяна Дзюблюк, члени робочої групи.

Розробка Регіонального плану поводження з ТПВ – це одне з найважливіших завдань, яке стоїть  зараз перед Хмельниччиною. У 2017 році було ухвалено Національну стратегію та Національний план управління відходами в Україні до 2030 року. Розробка регіональних планів управління відходами є одним із ключових елементів цих документів. ​ Процес цей є складним технічно, потребує значного ресурсу та досвіду в сфері поводження з відходами. Саме тому вирішено було залучити до розробки Регіонального плану Хмельницької області іноземних експертів, якими за результатами тендеру і стала Seureca​ Veolia.

Наприкінці серпня 2020 року відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між Хмельницькою обласною державною адміністрацією та Хмельницькою міською радою в розробленні Регіонального плану управління відходами у Хмельницькій області до 2030 року. 

План визначатиме правила поводження з усіма видами відходів у Хмельницькій області, поділу їх на кластери, визначення розташування майбутніх полігонів, комплексів з переробки, перевантажувальних станцій тощо.

Розробка Плану фінансується інвестиційною платформою сусідства ЄС.

За словами Тетяни Дзюблюк, спільно з Департаментом природних ресурсів та екології ОДА французька компанія уже протягом декількох місяців проводить масштабну роботу з метою оцінки реального стану справ з накопиченими відходами в області та визначення основних джерел їх утворення, обсягів, шляхів переміщення, тощо. Саме  цей аналіз стане базою для Регіонального плану поводження з відходами в області.

Слід зауважити, що Хмельниччина – перша область в Україні, що застосувала системний підхід до розробки цього документу, як це робиться у світі: тобто розпочала саме з вивчення загальної ситуації з подальшою розробкою Регіонального плану на основі отриманих даних.

“На  сьогодні в області є більше ніж 700 сміттєзвалищ, які становлять небезпеку як для людей, так і для навколишнього середовища. Тому, аналізуючи таку ситуацію, ми зрозуміли, що необхідно перейти від сміттєзвалищ до полігонів з сортуванням, компостуванням і сміттєпереробним заводом. Для цього потрібно намагатися побудувати діалог з усіма громадами області”, – сказав міжнародний експерт Жіль де Раймон-Каузак.

У планах учасників іноземної делегації протягом тижня зустрітися та поспілкуватися із представниками Славутської, Дунаєвецької, Кам’янець-Подільської, Волочиської міських рад, комунальних підприємств у сфері поводження з відходами для надання пропозицій і визначення сценарію (варіанту) Регіонального плану.

На завершення робочого тижня, 12 лютого, заплановано нараду з підведення підсумків усіх зустрічей з метою врахування напрацьованих пропозицій та зауважень, а на квітень 2021 року сподіваємося отримати остаточний варіант Регіонального плану, який буде поданий до Хмельницької обласної ради для затвердження.

Довідково

Консалтингова інжинірингова компанія «SEURECA» входить до групи VEOLIA ENVIRONNEMENT CONSULTING ENGINEERS (інжинірингове підрозділ групи VEOLIA ENVIRONNEMENT). «SEURECA» спеціалізується на міжнародних проектах в галузі енергетики, водопостачання, водовідведення та поводження з твердими відходами. Компанія пропонує повний комплекс консультаційних послуг широкому колу клієнтів: національним урядам, місцевій владі, промисловості та приватним компаніям.

Раніше компанія «SEURECA» вже проводила подібні дослідження у містах різних країн, у тому числі України (м. Івано-Франківськ, м. Київ, м. Рівне).

попередня статтяОперативна інформація про поширення COVID-19 в Хмельницькій області
наступна статтяХмельницька АЕС отримала дозвіл на пуск 2-го енергоблока після планово-попереджувального ремонту