Хмельницька АЕС отримала дозвіл на пуск 2-го енергоблока після планово-попереджувального ремонту

9 лютого в режимі відеоконференції відбулася нарада за участі керівництва Державної інспекції  ядерного регулювання, ДП «НАЕК «Енергоатом», ВП «Хмельницька АЕС», Державного науково-технічного центру ядерної і радіаційної безпеки щодо готовності енергоблока №2 ХАЕС до пуску після планово-попереджувального ремонту з перевантаженням активної зони реактора.Під час наради Держатомрегулюванню був наданий звіт НАЕК «Енергоатом» щодо виконання ВП ХАЕС ліцензійних умов, окремих дозволів, заходів Комплексної (зведеної) програми безпеки (КзПБ).

Станом на сьогодні ремонтні роботи, умови ліцензії на експлуатацію ядерної установки енергоблоку №2, умови окремих дозволів  виконані в повному обсязі. Закінчено ремонт  2686 одиниць, замінено 51 одиницю технологічного обладнання. Виконано низку модернізаційних заходів на системах, важливих для безпеки турбінного, реакторного відділень, системи управління резервних дизель-генераторних станцій, заходів щодо «поточного» продовження терміну експлуатації систем, елементів. До Держатомрегулювання надані відповідні звіти, документи і обґрунтування.

Наразі, на енергоблоці №2 проводяться пускові операції, комплексні випробовування, обумовлені Регламентом перевірок систем, важливих для безпеки, та експлуатаційними інструкціями. Перевіряються функції систем, які були модернізовані або замінені.

За результатами наради ВП ХАЕС отримала дозвіл на пуск ядерної установки блока №2 після ППР-2020.

За словами Генерального директора ВП ХАЕС Андрія Козюри, на енергоблоці №2 було заплановано здійснення середнього планово-попереджувального ремонту протягом 198 діб. Враховуючи складну ситуацію в енергосистемі України, звернення Міністерства енергетики держави, а також оптимізацію низки ремонтних робіт та виконання заходів з реконструкції і модернізації, колектив ХАЕС готовий до завчасного пуску енергоблока.

Скорочення терміну виконання ремонтних робіт вдалося досягти завдяки злагодженій та наполегливій роботі персоналу Хмельницької АЕС та підрядних організацій. Протягом всієї ремонтної кампанії щоденно на майданчику ХАЕС перебувало біля 300 працівників підрядних організацій, які залучалися до виконання робіт з реконструкції та модернізації.

«Дозвіл на пуск 2-го енергоблока після проведеного ППР, дає можливість вивести реакторну установку на мінімально-контрольований рівень потужності, провести необхідні післяремонтні випробування та підключити енергоблок до мережі», – наголосив Андрій Козюра.

Насамкінець, підсумовуючи результати ремонтної кампанії, керівник атомної станції висловив подяку колективу ХАЕС та працівникам підрядних організацій за професіоналізм та злагодженість дій, що й стали передумовою скорочення терміну ППР.

Джерело:  www.хаес.org.ua

попередня статтяФранцузькі експерти допомагають Хмельниччині розробляти план управління відходами
наступна статтяБезперебійні виплати пільговим категоріям громадян – на контролі обласної ради