“FreeDreams” – простір успіху, зустрічей та ідей

У вересні Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г. Шевченка гостинно відчинила двері для перших відвідувачів інклюзивного креативного простору “FreeDreams”. Він створений у рамках реалізації грантового проєкту за фінансової підтримки Українського культурного фонду.  Усі елементи простору забезпечують вільний доступ різним категоріям користувачів, у тому числі людям з інвалідністю. Ефектні розподілювачі відмежували два майданчики – “Територія ідей” і “Лабораторія успіху”.  У кожному із них чудове наповнення. Є тут виставкові стійки і банери, фотобокс та окуляри віртуальної реальності, магнітно-маркерні фліпчарти і планшети.  Книги та настільна гра шрифтом Брайля, контрастна смуга на сходах і тактильна кнопка виклику персоналу – важливі елементи простору, які допомагають людям із порушеннями зору отримувати якісні бібліотечні послуги.

На обох майданчиках магістри мрій – відомі професіонали та митці – розкривають секрети успіху для відвідувачів.  Журналістка Оксана Радушинська  допомагає дітям відчути себе медійниками. Вони виконують редакторські завдання  щодо написання новин, підготовки та проведення інтерв’ю, навчаються розрізняти справжні інформаційні приводи і фейки. У Лабораторії успіху школярі практикуються працювати з голосом, пані Оксана та гість простору Заслужений журналіст України  Петро Хорошенюк на власних прикладах навчають наших мрійників важливим аспектам професійної діяльності.

Розмова у просторі “FreeDreams” про основи фотомистецтва з відомим фотомитцем Сергієм Аніськовим – це не просто спілкування про теорію чи фахові поняття, це про заняття улюбленою справою, від якої не втомлюєшся, а надихаєшся, про фото як мить, про емоції. Сергій Миколайович розповідає відвідувачам,  чому “світлина” краще, ніж  “фото”, що таке альтернативна  фотографія, якими бувають додатки для обробки знімків.

Чудовими гідами у мандрівці діджиталізованими напрямками стали спеціалісти Хмельницької філії відомої в Україні та у світі компанії Комп’ютерна Академія “IT STEP”. Теми івентів досить серйозні – комп’ютер як інструмент самовираження, сучасні технології, стартапи. особливості керування автоматичними пристроями. Дізнаються учасники занять і про чи не найскладніший етап створення роботів – програмування.

Відвідувачам простору “FreeDreams” дуже пощастило з викладачами – ці зустрічі допоможуть дітям легко та впевнено йти до своєї мети і власного я.

попередня статтяВихованці ХОЦТКУМ стали бронзовими призерами на Чемпіонаті України з водного туризму
наступна статтяУрочисті заходи до Дня захисників і захисниць України