Голова Нацполіції Сергій Князєв презентував на Хмельниччині проект «Поліцейський офіцер громади»

Хмельницька область стала п’ятим регіоном держави, де запроваджено проект «Поліцейський офіцер громади». У його рамках  об’єднані територіальні громади уклали Меморандум про співпрацю з поліцією. Поліцейські, які нестимуть службу на їх територіях, пройдуть відповідне навчання у рамках міжнародної програми.

Сьогодні, 15 серпня, у Хмельницькому Голова Національної поліції України Сергій Князєв презентував проект «Поліцейський офіцер громади». У заході взяли участь заступник голови обласної ради Валерій Лесков, в.о. голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, заступник Хмельницького міського голови Андрій Бондаренко, начальник Головного управління Нацполіції в області Віктор Віконський,  голови ОТГ, а також представники міжнародної програми підвищення кваліфікації для органів кримінального розслідування (ICITAP) Міністерства юстиції США.

Проект «Поліцейський офіцер громади» – це продовження впровадження реформи поліції, метою якого є тісна взаємодія поліцейського з об’єднаною територіальною громадою та мешканцями сільської місцевості.

Глава Нацполіції наголосив, що робота поліцейських по захисту громадян є не менш важливою, ніж розбудова держави і захист її кордонів. Діяльність поліції відбувається у діалозі з місцевою владою, органами самоврядування, підприємцями.

«Поліцейська функція захисту громадян не менш важлива, ніж розбудова держави, захист її кордонів. Завдяки плідній праці з місцевою владою, самоврядуванням та підприємцями поліцейські мають можливість працювати більш ефективно», – зазначив Сергій Князєв.
Звертаючись до поліцейських та керівників об’єднаних територіальних громад області, Валерій Лесков наголосив на важливості впровадження даного пілотного проекту на Хмельниччині.
“Переконаний, що реалізація проекту виправдає наші сподівання, суттєво підвищить ефективність роботи поліцейських, адже вони будуть підзвітні не лише своєму керівництву, а й громаді. Тісна співпраця з громадськістю, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування дозволить не лише оперативно зреагувати на правопорушення, а й завчасно попередити його,наголосив Валерій Олександрович. – Сьогодні поліцейські – це нове обличчя нашої держави. Тож будьте завжди вірні своєму покликанню та службовому обовязку. Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, щастя, мирного неба та успішної служби на благо нашої держави!Нехай любов до України та підтримка людей надихають вас на благородні вчинки та чесне служіння рідному народові!”.

Посадовець нагадав присутнім, що в рамках виконання комплексної програми профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на території Хмельницької області на 2016-2020 роки, зокрема для забезпечення дільничних офіцерів поліції спеціальними автомобілями для спільного несення служби з їх громадськими помічниками, а також на придбання комп’ютерної техніки лише у цьому році з обласного бюджету передбачена субвенція у розмірі один мільйон 115 тисяч гривень.

У рамках візиту на Хмельниччину Сергій Князєв разом з керівниками області та міста вручив ключі від 18 нових службових авто працівникам обласної поліції. Ключі від «Renault Logan», «Renault Duster» та «Skoda Rapid» отримали працівники різних підрозділів. Здебільшого, це – представники блоку поліції превенції, які найтісніше і найбільше працюють з людьми.

Голова Національної поліції України запевнив, що кожен поліцейський офіцер громади буде забезпечений службовим транспортом. При цьому їх не відволікатимуть на виконання функцій, не властивих їхнім посадовим обов’язкам.
«Ми можемо забезпечити кожного офіцера, який буде працювати в громаді, службовим автомобілем. Два офіцери – два автомобілі, три офіцери – три автомобілі. І вони не поїдуть зі своєї території когось конвоювати чи щось охороняти», – наголосив Сергій Князєв.
Він також зазначив, що офіцери постійно перебуватимуть в ОТГ, періодично з’являючись до відділу поліції для звіту чи отримання настанов. При цьому комунікація поліцейського з керівництвом відбуватиметься з використанням електронних засобів зв’язку. Крім того, згодом  – після навчання офіцерів громад – можливий варіант їхнього оснащення електронними засобами для стягнення штрафів за правопорушення, що належать до зони відповідальності поліції. Це дозволить зайвий раз не доставляти людину до відділу поліції або не відволікати її від справ.

Водночас Сергій Князєв зазначив, що Національна поліція не планує до кінця року зупинятися на п’яти областях, де почне діяти проєкт «Поліцейський офіцер громади». При цьому наступним кроком стане реорганізація роботи відділів і відділень поліції на місцях.

«Ми дійдемо і до реорганізації відділів і відділень поліції, щоби більшість функціонерів відправити «в люди» – працювати з громадою, а на місці залишити лише чергових офіцерів, які охоронятимуть зброю і цілодобово відповідатимуть на звернення громадян», – наголосив Сергій Князєв

Керівник регіонального офісу ІСІТАР в Україні Міністерства юстиції США Джон Монтаніо зауважив, що проєкт «Поліцейський офіцер громади» дозволить головам ОТГ працювати разом з поліцією, спільно знаходячи та вирішуючи проблеми на причинному рівні.

«Майбутні поліцейські офіцери громади, які працюватимуть у ваших громадах, навчатимуться, як знаходити, вирішувати, зменшувати кількість та викорінювати проблеми перед тим, як вони можуть перетворитися у великі неприємності. Це називається проактивним підходом в роботі поліції», – зазначив Джон Монтаніо, наголосивши, що такий підхід є дуже ефективним та цінним у роботі поліції у всьому світі.

Начальник поліції Хмельницької області Василь Віконський повідомив, що в реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади» на Хмельниччині беруть участь 35 об’єднаних територіальних громад.

«Я ще раз хочу подякувати кожному з керівників цих громад за те, що ви розумієте: безпека в громаді – це не лише справа поліції, це – наша спільна справа. Тільки об‘єднавши зусилля, ми зможемо створити в наших містах і селах комфортне та безпечне для проживання людей середовище», – зазначив Василь Віконський.
За даними Офіційного сайту Національної поліції: https://www.npu.gov.ua/news/preventivna-robota/bilshist-funkczioneriv-pidut-v-lyudi-praczyuvati-z-gromadoyu-sergij-knyazjev/
попередня стаття«Поки одні громади думають, чи варто… ОТГ пожинають плоди реформи», – В’ячеслав Негода прокоментував Моніторинг децентралізації
наступна статтяДо уваги усіх зацікавлених!