Голова та депутати обласної ради провели робочу зустріч з активом Шепетівської міської громади

18 серпня голова обласної ради Віолета Лабазюк з робочим візитом відвідала Шепетівську міську територіальну громаду. Також за участю депутатів обласної ради Тетяни Зеленко, Алли Матвіїв, Світлани  Павлишиної, Врама Мовсісяна та Олександра Дехтярука у сесійній залі міської ради відбулась зустріч з керівництвом та депутатами громади, виконавчим апаратом, старостами та активом Шепетівщини.

У ході активного спілкування Віолета Лабазюк розповіла про основні напрямки роботи депутатського корпусу обласної ради, пріоритетні галузі для фінансування з обласного бюджету та про реалізовані обласною радою проекти та ініціативи.

Водночас, для голови обласної ради важливо почути про розвиток громад з перших уст, безпосередньо на місці. Адже такий діалог дає можливість не тільки ознайомитись з проблематикою кожної території, її болючими темами, але й спільно з активом громад віднайти шляхи їх вирішення.

“Для мене важливо почути саме від вас усі ті проблеми, вирішення яких потребує підтримки обласної ради. І ми готові співпрацювати та по можливості фінансово допомагати усім тим громадам, хто прагне конструктивної роботи задля підвищення рівня розвитку нашої області”, – наголосила під час зустрічі голова обласної ради

За словами міського голови Віталія Бузиля, Шепетівська міська громада вважається спроможною. Згідно останніх рейтингів Фонду «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу»  займає сьоме місце серед двадцяти найуспішніших громад Хмельниччини.

Водночас, незважаючи на обсяг доходів бюджету громади у 2021 році понад 360 мільйонів гривень, самостійно вирішити деякі з порушених питань громада не в силі. Зокрема, тут мова йде про специфічну саме для Шепетівки проблему – заборгованість за спожитий природний газ перед НАК “Нафтогаз України” в сумі понад 50 мільйонів гривень. І керівництво Шепетівки розуміє, що вирішення даного питання можливе лише завдяки втручанню центральних органів виконавчої влади.

Під час сьогоднішньої зустрічі з головою обласної ради проблеми жителі громади порушили такі ж, як і на інших територіях: проведення поточних та капітальних ремонтів автодоріг місцевого значення, забезпечення населення якісною питною водою, впровадження проектів щодо поводження з твердими побутовими відходами. Говорили і про необхідність встановлення мультифункціональних спортивних майданчиків на територіях кожної громади. Повністю підтримує цю ідею і голова обласної ради. Саме за ініціативи Віолети Лабазюк обласною радою сформовано проект обласної програми “Спортивний майданчик” на 2022 – 2026 роки.

“Покращення матеріально-технічної бази спорту і будівництво нових спортивних об’єктів – необхідна умова формування здорового суспільства та якісної підготовки спортсменів задля досягнення ними високих результатів на Всеукраїнських та міжнародних змаганнях. – вважає Віолета Лабазюк. – Інтерес молоді до занять фізичною культурою і спортом формується перш за все належним станом спортивних споруд, їх сучасним оздобленням, відкриттям нових спортивних будівель, створенням і придбанням сучасного інвентаря та обладнання”.

Саме тому будівництво та оснащення мультифункціональних майданчиків за місцем проживання та в місцях масового відпочинку, зокрема, в сільській місцевості дасть змогу залучити до здорового способу життя усі категорії населення.

Проект обласної програми “Спортивний майданчик” на 2022 – 2026 роки передбачається включити до порядку денного шостої чергової сесії обласної ради у вересні 2021 року.

Віолета Лабазюк виконала приємну місію і з нагоди 30-ї річниці Незалежності України відзначила ювілейними медалями двох жителів Шепетівської громади. Так, Грамотою обласної ради нагороджено начальника управління економіки, підприємництва та підтримки інвестицій виконавчого комітету міської ради Олександра Гриня. Оголошено Подяку обласної ради  активісту Шепетівської спілки ветеранів Афганістану, учаснику  бойових дій Валерію Косогову.

Після спілкування у сесійній залі Віолета Лабазюк відвідала два комунальних заклади, які розташовані на території Шепетівської міської громади.

Одним з потужних спеціалізованих закладів освіти є Шепетівський медичний фаховий коледж, в якому зараз навчається півтисячі студентів за напрямками “Стоматологія”, “Медсестринство”, “Фармація”. Марія Сюсько, яка  виконує обов’язки директора коледжу,  розповіла про фінансово-господарську діяльність закладу. У комплекс навчально-матеріальної бази входить 3-х поверховий навчальний корпус, 2-х поверховий лабораторний корпус, навчально-виробнича аптека та навчальні кімнати на базі Шепетівської центральної районної лікарні. За словами керівника, на сьогодні коледж готує конкурентноспроможних фахівців галузі охорони здоров’я.

Комунальний заклад культури “Музей пропаганди” донедавна мав назву “Літературно-меморіальний музей Миколи Островського”. Минулоріч сесією обласної ради його було перейменовано та змінено профіль на історичний. На запрошення директора музею Наталії Никонової Віолета Лабазюк оглянула діючу експозицію. Голова ради ознайомилась з матеріально-технічною базою комунального закладу, який наразі потребує значної фінансової підтримки на проведення ремонтних робіт та оснащення виставкових залів.  На сьогодні  – це перший в Україні музей, який досліджує та висвітлює «феномен» пропаганди радянського режиму, розвінчує радянські міфи і стереотипи. Він є пам’яткою архітектурної спадщини України. Також цей музей занесений у міжнародний каталог “Музеї світу”.

 

попередня статтяПрограма заходів з нагоди 30-ї річниці Незалежності України
наступна статтяЗ нагоди Дня Незалежності відзначили кращих працівників управління СБУ в Хмельницькій області