Хмельниччина ділиться досвідом туристсько-краєзнавчої діяльності та патріотичного виховання

Сьогодні стартував Всеукраїнський семінар-практикум для директорів обласних та Київського міського центрів національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді, станцій юних туристів на тему «Навчально-патріотична та туристсько-краєзнавча діяльність закладів позашкільної освіти в умовах пандемії», який 21-23 жовтня проходитиме на Хмельниччині.

Організатори заходу – Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді за підтримки Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації.

У заході взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Білик, директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Сергій Неділько, представники Департаменту освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації, директори центрів національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Вітаючи від імені депутатського корпусу обласної ради учасників семінару,  голова обласної ради зазначила, що зважаючи на тематику семінару, варто, насамперед, сказати, що туристсько-краєзнавча діяльність є не лише засобом розвитку дітей та юнацтва, що полягає в активному пізнанні рідного краю і самих себе в процесі туристичних подорожей, а й посідає ключове місце в національно-патріотичному вихованні молодого покоління. І цей фактор є особливо значимим тепер, в період збройної агресії північного сусіда на Сході України.

«Осередком краєзнавчої, туристсько-спортивної, військово-патріотичної, екскурсійної, оздоровчої, музейної діяльності серед учнівської молоді в нашій області є Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді. Для активної та змістовної роботи цього позашкільного закладу Хмельниччина має усі об’єктивні передумови: особливості географічного положення та рельєфу, багатство природного, історико-культурного та туристичного потенціалів. Саме тому Хмельниччина є одним з найперспективніших туристичних регіонів України», – сказала Віолета Лабазюк.

Необхідною умовою для ефективного розвитку туризму, за словами голови обласної ради, є створення системи регіональної координації діяльності різних організацій, від яких залежить якість туристичних послуг. Тому роль обласного центру туризму та краєзнавства у цій системі є досить значимою.

Окрім Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, який надає для дітей та юнацтва додаткову освіту, спрямовану на здобуття знань, оволодіння практичними уміннями та навичками, сприяє розвитку здібностей здобувачів освіти та їх творчій самореалізації, на Хмельниччині функціонує 67 позашкільних освітніх закладів: 24 – дитячо-юнацькі спортивні школи, підпорядковані галузі «Освіта», 38 – комплексні/профільні будинки творчості учнівської молоді, станції туристів, техніків, юннатів, 4 – обласні центри позашкільної освіти, 1 – державний центр естетичного виховання учнівської молоді. На сьогодні позашкільною освітою цими закладами охоплено 35% дітей від загальної кількості дітей області віком від 6 до 17 років.

Віолета Лабазюк запевнила учасників семінару, що обласна влада зацікавлена, аби Хмельниччина стала туристичною областю найвищого рівня і для цього необхідно забезпечити чітку організацію самого туризму, створити і зміцнити матеріально-технічну базу, залучити досвідчені та кваліфіковані кадри. І робота в цьому напрямку має розпочинатися зі школи та позашкільних центрів туризму та краєзнавства.

Водночас, Віолета Лабазюк акцентувала, що при обласній раді створена консультативна рада сприяння захисту інтересів ветеранів військових конфліктів, одним з пріоритетів якої є реалізація проєктів у напрямку патріотичного виховання. Окрім того, проводиться відповідна робота у рамках прийнятих обласною радою регіональних програм – розвитку освіти Хмельницької області на 2021-2025 роки та національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2018 -2021 роки.

Протягом трьох днів учасники семінару ознайомились зі станом розвитку позашкільної освіти на Хмельниччині під час відвідувань освітніх закладів у с.Зіньків Віньковецького району, містах Кам´янець-Подільський, Нетішин та Славута. 

попередня статтяВіолета Лабазюк: «Керівники закладів повинні забезпечувати беззбиткову діяльність своїх підприємств»
наступна статтяДо відома інститутів громадянського суспільства у сфері освіти