Віолета Лабазюк: «Керівники закладів повинні забезпечувати беззбиткову діяльність своїх підприємств»

21 жовтня за участі голови обласної ради Віолети Лабазюк, заступників голови обласної державної адміністрації Сергія Тюріна та Володимира Білика відбулося засідання комісії з ліквідації заборгованості із заробітної плати, на якому було проаналізовано стан із заборгованості з виплати заробітної плати та оплати комунальних послуг у окремих комунальних закладах, управління якими здійснює обласна рада.

Станом на сьогодні у трьох закладах обласної комунальної власності склалася заборгованість. Зокрема, в обласній фірмі «Фармація», яка перебуває в процедурі банкрутства, а також у КНП «Хмельницька обласна стоматологічна поліклініка» та обласна фірма «Кіновідеопрокат».

Учасники засідання проаналізували не лише питання пошуку ресурсів для погашення заборгованості, а й обговорили ряд необхідних заходів для подальшого потенційного розвитку комунальних підприємств.

Як зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк, через неналежний управлінський підхід керівників закладів обласної комунальної власності існує заборгованість із виплати заробітної плати, оплати за енергоносії та комунальні послуги, а також за оренду приміщень. Водночас, свій відбиток наклали карантинні обмеження у зв´язку з пандемією коронавірусу, через які комунальні підприємства не мали можливості надавати свої послуги у повному обсязі.

Так, у КНП «Хмельницька обласна стоматологічна поліклініка», яку очолює Микола Романів, на сьогодні є заборгованість з виплати заробітної плати. Питання про погашення заборгованості депутати порушували під час засідань постійних комісій. Відповідно до висновків комісій, до 1 грудня 2021 року у закладі має скластись позитивна тенденція з погашення заборгованості.

За словами Микола Романіва, наразі проводиться робота щодо зменшення заборгованості із виплати заробітної плати та оптимізації штатного розпису. Окрім того, відшуковуються шляхи збільшення власних надходжень за рахунок надання платних послуг та передачі в оренду приміщень медичного закладу, які будуть направлені на оплату комунальних послуг та виплати заробітної плати медичному та технічному персоналу.

Сьогодні комунальний заклад надає стоматологічні послуги населенню області, а також за рахунок коштів обласного бюджету проводить безоплатне зубопротезування  пільговим категоріям населення області та учасникам АТО/ООС.

За словами тимчасово виконуючої обов´язки директора ОФ «Кіновідеопрокат» Тетяни Калюжної,  наразі проводиться певна робота щодо погашення існуючої заборгованості із виплати зарплати та напрацьовується ряд заходів щодо недопущення збільшення цієї заборгованості. Водночас, у приміщенні закладу є ряд нагальних питань щодо здійснення ремонтних робіт та реконструкції, на що потрібно значний фінансовий ресурс, аби облаштувати сучасний кінотеатр для поціновувачів кіномистецтва.

Як зазначила голова ради, буде створена робоча група з розробки Концепції подальшого функціонування ОФ «Кіновідеопрокат» з визначенням формату діяльності даного закладу та можливим розширенням функцій комунального підприємства, за рахунок яких підприємство збільшуватиме власні надходження.

«Керівники закладів повинні забезпечувати беззбиткову діяльність своїх підприємств та, у разі необхідності, вживати усіх можливих заходів щодо недопущення заборгованості перед обласним бюджетом», – резюмувала Віолета Лабазюк.          

попередня статтяХмельницька обласна рада оголошує конкурс на заміщення посади директора Кам’янець-Подільського навчально-реабілітаційного центру Хмельницької обласної ради
наступна статтяХмельниччина ділиться досвідом туристсько-краєзнавчої діяльності та патріотичного виховання