“Хмельниччина йде на чистоту”: ще один пілотний проєкт “Япомога” стартуватиме в області

В продовження реалізації екологічного проєкту “Хмельниччина йде на чистоту!” сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк провела робочу зустріч з ІT-підприємцем з Києва Руфатом Раімовим. Предмет зустрічі – реалізація в області пілотного проєкту “Япомога” – встановлення сортувальних боксів, автоматів для обміну пластикових пляшок на корм для бездомних тварин.

Перші такі “Япомогабокси” були встановлені у Києві ще минулого року. Принцип дії простий. Викидаючи пластикову пляшку, люди самі зможуть вирішити, куди відправити віртуальні накопичені кошти. Відповідно, сміття буде не просто давати корм для тварин, але й робити багато чого корисного.    Наприклад, віртуальні кошти можна буде переказати для будівництво притулку для тварин.

На Хмельниччині такі сортувальні бокси планують встановлювати ж насамперед у навчальних закладах. Адже таку ідею допомогти бездомним тваринам і врятувати екологію діти підхоплюють з особливою радістю та ентузіазмом. І якщо люди з дитинства навчені допомагати тваринам, піклуватись про екологію, то і в майбутньому вони не стануть догхантерами і не викидатимуть сміття на узбіччя.

“Наша мета – покращити екологічні знання  жителів області. У червні ми дали старт екопроєкту “На чистоту” і в його продовження хочемо ралізувати на базі однієї з громад Хмельниччини новий пілотний проєкт “Япомога”, –  зазначила голова обласної ради.

Віолета Лабазюк вважає, що завдяки даному проєкту можна буде виховати соціально відповідальне покоління.

Відразу після робочої зустрічі було здійснено виїзд до Волочиської міської територіальної громади, яка і почне втілювати в життя пілотний проєкт “Япомога”. Ще до початку навчального року в трьох школах (НВК, ЗОШ №1, ЗОШ №5) міста будуть встановлені три перші  “Япомогабокси” – сортувальні автомати, де учні зможуть утилізувати пластикові пляшки. Отримані віртуальні кошти можна буде спрямувати на будівництво притулку для бездомних тварин або на допомогу місцевому центру соціальної реабілітації.

Голова Волочиської міської тергромади Костянтин Черниченко і Руфат Раімов обговорили перспективи встановлення “Япомогабоксів” в навчальних закладах міста
попередня статтяДо уваги зацікавлених осіб!
наступна статтяХмельниччина приймає юних борців зі всієї  України