Хмельниччина відзначила 30-ту річницю Незалежності України


Саме 24 серпня, Україні виповнилося 30 років з дня, коли наша країна отримала незалежність. 24 серпня 1991 року було прийнято Акт про проголошення незалежності України. Заради цього боролися та помирали борці за волю в минулому, заради збереження цілісності України гинуть кращі з кращих і в наші дні.

Святкові заходи цього дня проходили у кожному населеному пункті Хмельниччини. На головній площі області, майдані Незалежності, з самого ранку були розміщені тематичні фотозони з презентацією усіх територіальних громад області.

Під час офіційної урочистої частини зі святом подолян привітали голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк, голова обласної державної адміністрації Сергій Гамалій, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

«Незалежність – найвище досягнення нації, набуте найкращими синами й доньками різних поколінь найбільшою ціною – життям, інтелектом, непосильною працею і вічною боротьбою, – наголосила у своєму вітальному слові Віолета Лабазюк. – Хтось захищає територіальну цілісність держави, хтось працює на розбудову її економіки, хтось реальними справами на робочих місцях творить сьогодення та майбутнє рідного Подільського краю та незалежної України. Саме таким людям хочу в цей святковий день щиро подякувати за працю, за розуміння, за оптимізм.  Переконана, що наша сильна і мужня, духовно багата нація зможе вистояти і у цих випробуваннях. Пам’ятаймо: ніхто крім нас не побудує заможну європейську Україну, бо це наша земля і лише ми відповідальні за її розквіт.     Нехай Господь дарує кожному з нас та усій державі сили і наснагу, перемоги й здобутки! Нехай над Україною засяє сонце миру, злагоди і процвітання!».

З нагоди свята Віолета Лабазюк вручила Грамоту Верховної Ради України Володимиру Турчинцю  – члену правління громадської організації «Хмельницька обласна асоціація ветеранів Афганістану та АТО», генеральному директору ТОВ «Волочиськ-агро». Відповідно до розпорядження Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова відзнаку він отримав за вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток регіону, активну громадську діяльність, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм.

Крім того, Грамотами Хмельницької обласної ради  з врученням ювілейної медалі «30 років Незалежності України» нагороджено видатних подолян. Загалом, понад 300 мешканців Хмельниччини до Дня Незалежності України отримали відзнаки Хмельницької обласної ради, які були передані в територіальні громади, установи, організації для вручення головами громад та депутатами обласної ради під час урочистих заходів в громадах.

Після офіційної частини керівники області ознайомилися із виставками виробів ужитково-прикладного мистецтва та відвідали тематичні фотозони з презентацією кожної територіальної громади.

Також сьогодні майже 900 українців, покоління від 1 року до 30 років просто неба на головній площі Хмельницького встановили рекорд України, розмальовуючи полотно фарбами розміром 2 на 5 метрів. Малюватимуть унікальну картину-рекорд «Покоління незалежної України» як подарунок країні до ювілею Незалежності.  Віолета Лабазюк також долучилась до гарної ініціативи та розфарбувала деякі елементи картини.

На майдані Незалежності відбулась  церемонія святкового погашення конверту з оригінальною маркою «30 років Незалежності України» спеціальним штемпелем.  На запрошення Хмельницької дирекції АТ “Укрпошта” у святковому заході взяли участь Віолета Лабазюк та Сергій Гамалій.

На марці – фото українських Карпат авторства Романа Михайлюка та уривок з вірша «Молитва за Україну» письменниці Олександри Бурбело. Також тут використана офіційна візуальна символіка, яку було створено до сьогоднішнього свята за координації Міністерства культури та інформаційної політики – це квітка в кольоровій гамі Державного Прапора України. Тираж конверту склав 350 тисяч, номінальна вартість поштової марки відповідає тарифу на пересилання простого листа масою 50 грамів у межах України.

 

попередня статтяУкраїні – 30! Як святкувала День Незалежності Хмельниччина
наступна статтяДень Незалежності у громадах Хмельниччини