Хмельницька обласна філармонія розпочала 85-й концертний сезон

Концертом кантати-симфонії “Кавказ” Хмельницька обласна філармонія розпочала 14 вересня  свій 85-й ювілейний сезон.

Під час офіційної частини відкриття сезону від імені депутатського корпусу обласної ради артистів обласного закладу культури привітав перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук.

“Кавказ” Тараса Шевченка надзвичайно дотичний до тих подій, які сьогодні відбуваються в Україні. “Борітеся – поборете!” – ці слова твору звучать і для українців”, – сказав під час виступу Володимир Володимирович. Посадовець описав ті історичні події, що відбуваються у поемі “Кавказ”, та зазначив, що сьогодні російська імперія, як і в часи Шевченка, продовжує знищувати народи.

Перший заступник голови обласної ради наголосив на важливості проведення таких культурних заходів навіть у складний воєнний час.

За активну громадянську позицію в умовах воєнного стану, вагомий особистий внесок у розвиток національної культури, популяризацію українського мистецтва, відродження й примноження традицій культурної спадщини Хмельниччини, високу професійну майстерність Володимир Гончарук вручив Подяки обласної ради артистам академічного симфонічного оркестру та хору академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля».

“Не випадково для відкриття сезону ми обрали саме цей твір, – зазначив тимчасово виконувач обов’язків директора філармонії Тарас Малик,  – У ньому Шевченко описує боротьбу кавказьких народів, але відчувається, що всі думки поета, а пізніше – і композитора Станіслава Людкевича,  були про вільну Україну”.

Музичний твір видатного українського композитора Станіслава Людкевича за однойменною поемою Тараса Шевченка прозвучав на сцені філармонії в поєднанні академічного симфонічного оркестру та двох хорових колективів – Хмельницького академічного ансамблю пісні і танцю “Козаки Поділля” та Хмельницького академічного муніципального камерного хору.

попередня статтяВіолета Лабазюк привітала рятівників з професійним днем
наступна статтяЄвропейський інвестиційний банк профінансує найкращі проєкти з енергоефективності