Хмельницька обласна рада вимагає негайно закрити небо над Україною для ворожих літаків та ракет

В Україні десятий день триває війна. Це війна Росії проти українського народу, який став на захист своєї свободи та європейських цінностей.

За цей час загинуло багато мирних українців, серед них і діти. В українських містах та селах руйнуються житлові будинки, об’єкти соціальної інфраструктури.

Забрані життя наших громадян й усі ці руйнування спричинені здебільшого нальотами російської військової авіації та ракет, що без розбору гатять по Україні. І результати цього варварства бачить увесь світ.

Сьогодні під керівництвом голови обласної ради Віолети Лабазюк відбулася десята позачергова сесія облради.

У пленарному засіданні взяв участь начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій, народні депутати України Юрій Заславський та Сергій Мандзій.

На порядку денному єдине питання – розгляд звернення депутатів обласної ради щодо закриття повітряного простору над Україною для ворожих літаків та ракет.

«Наша Україна потребує захисту, тому ми підтримуємо звернення Президента України до світової спільноти щодо закриття неба над Україною і реального захисту нашої території. Розраховуємо на оперативну підтримку нашої держави, адже важко бачити Україну в сьогоднішній ситуації – коли гинуть люди, діти, коли у населених пунктах відсутні електро- та теплопостачання, медичне забезпечення, продукти харчування та товари першої необхідності. Боляче дивитися як з територій, де ведуться військові дії, здійснюється евакуація дітей», – зазначила Віолета Лабазюк.

Голова обласної ради зачитала проєкт відкритого звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Сполучених Штатів Америки, учасників Організації Північноатлантичного договору, керівництва країн Європи, дипломатичних місій, представництв міжнародних організацій щодо впровадження зони А2/АD над територією України.

У тексті звернення зокрема йдеться:  «Аргументи про те, що нинішня відмова від впровадження A2/AD пов’язана з тим, що НАТО намагається уникнути ядерної війни, не є переконливими, оскільки Російська Федерація вже її розпочала. Історичні уроки важкі і їх необхідно врахувати. Рішення про впровадження над Україною зони A2/AD зможе врятувати тисячі людських життів. Переконливо просимо вас підтримати нашу країну у боротьбі з російським окупантом за право мирно жити у світовій цивілізованій спільноті».

Запропонований проєкт звернення депутати підтримали одноголосно.

Після завершення пленарного засідання Віолета Лабазюк підписала прийняте рішення сесії.

Україна просить закрити небо і сподівається, що світ її почує!

Рішення

 

попередня статтяУ Хмельницькому попрощалися із 35-річним Євгенієм Будзіховським
наступна статтяОбласний штаб гуманітарної допомоги інформує