Хмельницький обласний художній музей запрошує

Хмельницький обласний художній музей запрошує 12 серпня о 17 годині на відкриття виставкового проєкту до 30-річчя Незалежності України та 90-річчя митця Олександра Дубовика “ВІДГОМІН ЧАСУ”, твори 1950-2020-х років.

Олександр Дубовик – видатний український митець, живий класик сучасного мистецтва. Він людина широких енциклопедичних знань і глибокої європейської освіти, автор численних міжнародних і українських виставок – кожна з яких значна подія в культурному житті України. Твори Олександра Дубовика наповнені глибоким філософським змістом, вони багатозначні, символічні і глибоко метафоричні. Складні багатопланові твори митця можна зрозуміти і наблизитись до їх осягнення лише виявляючи асоціативність мислення. Робити митця – це складні побудови гіпертексту з ремінісценціями, цитатами давно минулих цивілізацій, культур античності, ренесансу, бароко, які живуть у нашій підсвідомості, повертаються до нас у новому вигляді, новому прочитанні.

Як зазначає сам митець Олександр Дубовик: «Життя – це енергія. Площина картини – магнетичне поле, яке містить у собі могутній ладунок. Енергія безнадії і радості рухає внутрішнім світом людини. Картина – це сповідь. Це метафора, звернена до зовнішнього світу на порозі вічного «ніщо». У Камю прості істини ті, які пізнаєш останніми. Для постмодерну прості істини – перші. Це шлях всіх попередніх поколінь, це повернення до суті. Тому постмодерн має багато облич. Це рука, простягнута для діалогу. Це постійна зустріч».

За матеріалами Хмельницького художнього музею