Хмельницький обласний художній музей запрошує на виставку плаката Володимира Карвасарного «Вистоїмо!»

23 березня о 16 годині у Хмельницькому обласному художньому музеї відбудеться відкриття персональної виставки плаката Володимира Карвасарного (м.Хмельницький).

Для художника Володимира Карвасарного плакат – не просто висловлювання, а форма боротьби. Він гостро відчуває свою відповідальність як митець і український патріот. Держава, віра, війна, свобода, любов, релігія… – теми, до яких митець звертається постійно, бо вони не дають йому спокою, щодо української історії, так і сучасності. Через плакат він передає той складний спектр емоцій та жах подій, які сьогодні переживають і через які проходять всі українці, говорить без слів про цей сплав із потрясінь і піднесень. Плакати Карвасарного конкретні і лаконічні. Цього художник домігся завдяки виразній характеристиці образів, до мінімуму звівши деталі, а у більшості випадків відмовившись від них. Працюючи над плакатом, автор шукає нові оригінальні композиційні рішення, новий образний підхід. Тому його роботи носять глибокий особистісний характер, вони сповнені експресії та внутрішньої динаміки. Представлені твори написані фарбами. Глибокий, багатогранний Володимир Карвасарний – митець, який змушує думати й робить це у власній авторській манері.

Володимир Карвасарний (1949 р. – народився у с. Петрашівка, Хмельницької області) – український живописець, графік-плакатист, майстер монументального живопису, розробник і втілювач дизайнерських проєктів інтер’єрів громадських приміщень, об’єктів історико-краєзнавчого та культурного призначення.

Професійну освіту здобув у Вижницькому училищі декоративно-прикладного мистецтва (сьогодні Вижницький фаховий коледж мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка), яке закінчив 1976 року (відділення художньої обробки металу). Викладачі: Едуард Жуковський, Петро Лемський, Валерій Жаворонков.

Член Національної спілки художників України, переможець та лауреат міжнародних і всеукраїнських конкурсів графіки, лауреат Хмельницької міської премії імені Богдана Хмельницького та Хмельницької обласної премії імені В’ячеслава Розвадовського.

Автор плакатів, мозаїчних і вітражних панно, графічних циклів на історичну, політичну, соціально-психологічну тематику.

Учасник численних міських, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, виставок та проєктів, починаючи з 1979 року. Серед них:
Міжнародна виставка плаката «Освенцим застерігає», Польща 1985.
Бієнале плаката «Лахті-85», Фінляндія 1985.
Виставка українського плаката, Німеччина 1986.
Міжнародна виставка плаката, Польща 1988.
Міжнародна виставка плаката «Брно-90», Чехія 1990.
Міжнародний конкурс сценічного плаката, Болгарія 1995.
Національна виставка архітектури, м. Київ 2003.
Національна виставка плаката, м. Львів 2010.
Всеукраїнська виставка «Різдвяна», м. Київ 2017.

З 1989 року організовує численні персональні виставки у різних містах України та закордоння.

Роботи знаходяться в музеях та приватних колекціях України, Болгарії, Польщі, Франції, США та інші.

попередня статтяВідбулося пленарне засідання чотирнадцятої сесії
наступна статтяНа Хмельницькій АЕС продовжують знайомити учнівську молодь із ядерно-енергетичною галуззю