«І буде весна!»: в обіг введено нову поштову марку про героїчний спротив українського народу

Сьогодні, 23 лютого 2024 року, вводиться в обіг та вважається дійсним для оплати послуг поштового зв’язку в усіх відділеннях поштового зв’язку поштовий блок «І буде весна!».

У спецпогашенні поштового блоку у місті Хмельницький взяв участь заступник голови обласної ради Валентин Соколюк спільно з представниками обласної військової адміністрації, міської ради, АТ «Укрпошта» та військовими Сил спеціальних операцій.

У своєму виступі Валентин Іванович зазначив: «Вже традиційно «Укрпошта» випускає новий патріотичний блок марок, який нагадує нам, що війна триває з 2014 року. На світлинах зображені події з Криму, Бахмута, Харкова, Маріуполя… Ми не повинні забувати, що прийшовши в кожен регіон, війна наповнює нашу історію безліччю трагічних та болісних подій. Маємо щодня, кожен на своєму місці, робити особистий внесок для наближення перемоги».

«І буде весна!» – поштовий випуск із найкращими світлинами воєнного часу, яким Укрпошта вшановує героїчний спротив Українського народу російському агресору у війні, що триває 10 років.

На блоці зображено 4 фото.

Одна з них – знакова фотографія війни, яку розпочала рф проти України у 2014 р. з окупації Криму. Світлина належить польському художнику Kубі Камінському/PAP. Саму фотографію вдалося передати чудом. Автор встиг її переслати до того, як «зелені чоловічки» забрали всі матеріали в західних журналістів. Суть фото очевидна та зрозуміла – безбройний український офіцер дивиться на «до зубів» озброєнних російських воєнних. Тоді ще ніхто не міг припустити, що можлива повномасштабна війна.

Воїн у променях сонця на «Азовсталі» – легендарний автопортрет, зроблений захисником із позивним «Орест» Дмитром Козацьким у травні 2022 р. під час героїчної оборони Маріупольської «фортеці».

На знімку Сергія Бобка – зафіксовані медики-волонтери на весні 2022 р. на весільній фотосесії у дворі зруйнованого російськими ракетами будинку в Харкові.

Фото рук піхотинця 28-ї бригади з позивним «Сніжок» було знято Максимом Дондюком за кілька сотень метрів від ворожих окопів на околиці Бахмута у березні 2023 р.

Відтворені на поштових марках фотографії здобули престижні нагороди: «Захоплення аеропорту «Бельбек» – перше місце в конкурсі Grand Press Photo 2014; «Світло переможе!» та «Кохання не спинити!» увійшли до переліку найкращих світлин 2022 р. за версією газети The Guardian; знімок «Руки піхотинця» потрапив до добірки найкращих фотографій 2023 р. за рейтингом журналу Time.

попередня статтяПрозорість місцевого самоврядування: Парламент ухвалив законопроект № 6401
наступна статтяМеморандум в дії: відбулася практична конференція психологів та тренерів-експертів