Індустріальні парки в Україні стали ще на крок ближчими до перетворення на реально працюючий на благо країни механізм

Уряд схвалив порядок використання коштів, які учасники індустріальних парків отримують від звільнення від оподаткування.

Президент України підписав закон про податкові та митні стимули ще в липні. Тепер свою частину роботи виконує Уряд. Три тижні тому було затверджено порядок звільнення промислового обладнання від ввізного мита та імпортного ПДВ.

Згідно зі схваленим порядком, учасники індустріальних парків зможуть використовувати вивільнені від оподаткування кошти на три види витрат: створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва та впровадження новітніх технологій.

Відповідно до Закону вивільнені від оподаткування кошти мають працювати на розвиток проектів в межах індустріального парку. Так, в ньому виникатимуть нові робочі місця з достойними зарплатами. При цьому цільове використання вивільнених від оподаткування коштів буде під контролем держави.

На сьогоднішній день в Україні зареєстровані вже 56 індустріальних парків і чимало громад спільно з ініціативними підприємцями готують документи для реєстрації нових. Всі вони чекають остаточного завершення формування правил гри для індустріальних парків.

В умовах війни індустріальні парки – зручні промислові майданчики для релокованих підприємств та спосіб вирішення проблеми безробіття в громадах. Але насамперед – це довгостроковий інструмент повоєнного відродження та розвитку української економіки. Активізувати ці інструменти треба, не чекаючи перемоги. Потужна економіка – обов’язкова ознака стійкої сильної держави.

Джерело: Урядовий портал

попередня статтяУкраїна-НАТО: більша частина світу підтримує вступ нашої країни до Альянсу
наступна статтяІсторія родини переселенців з Миколаєва: через постійні обстріли було страшно вийти навіть на вулицю