Україна-НАТО: більша частина світу підтримує вступ нашої країни до Альянсу

Україна зробила визначальний крок, зафіксувавши де-юре бажання якнайшвидше увійти до Організації Північноатлантичного договору (НАТО).

30 вересня Президент України Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук та Прем’єр-міністр України  Денис Шмигаль підписали заявку України на вступ до Альянсу у пришвидшеному порядку.

Щоб реалізувати ініціативу нашої країни із забезпечення гарантій безпеки, потрібне досягнення консенсусу усіх членів НАТО щодо вступу України, оскільки рішення про це мають ухвалити всі країни-учасниці блоку.

Вже 2 жовтня, дев’ять країн-членів НАТО (Чехія, Естонія, Латвія, Литва, Північна Македонія, Чорногорія, Польща, Румунія та Словаччина) спільною заявою підтримали членство України в Альянсі. Також позитивний меседж дала Міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі, на пресконференції з державним секретарем США Ентоні Блінкеном, зазначивши, що: «…Україна має бути членом НАТО. Таку позицію ми відстоюємо вже понад десятиліття. І ми віримо в політику «відкритих дверей»».

Таким чином, станом на 4 жовтня всього 11 членів НАТО підтримали подання Україною заявки. До названих держав приєдналась також Хорватія.

Україна розраховує, що всі без винятку країни-учасниці Альянсу підтримають цю заявку, адже саме в Україні сьогодні вирішується майбутнє євроатлантичного простору.

Джерело інформації: Урядовий портал

попередня статтяДо уваги учителів художніх шкіл, вихователів гуртків мистецьких напрямків, батьків обдарованих дітей, творчої молоді!
наступна статтяІндустріальні парки в Україні стали ще на крок ближчими до перетворення на реально працюючий на благо країни механізм