«Календар знаменних і пам’ятних дат Хмельниччини на 2023 рік» презентовано в обласній універсальній науковій бібліотеці

На презентацію «Календаря знаменних і пам’ятних дат Хмельниччини на 2023 рік»  зібрались укладачі видання, автори статей, кразнавці, науковці, літератори, представники громадських організацій, музейники, представники органів влади та самоврядування, закладів освіти, культури, ЗМІ.

Про власні дослідження, що увійшли до Календаря розповіли: кандидат історичних наук, доцент кафедри суспільних дисциплін Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Віктор Адамський; доктор історичних наук, професор Віктор Прокопчук; доктор історичних наук, науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології Національної академії наук України Лілія Іваневич; письменник, член НСП України, директор обласного літературного музею Василь Горбатюк; старший науковий співробітник обласного літературного музею Альона Радецька та перший заступник голови обласного відділення Національного олімпійського комітету України Віктор Флентін.

Директорка Хмельницької ОУНБ Катерина Чабан зазначила, що цьогорічне видання Календаря видано коштом Хмельницького обласного відділення ВГО «Українська бібліотечна асоціація», розповіла про фахівців бібліотеки, які долучилися до написання статей та поділилася інформацією про фундатора наукової бібліографії, освіти, історика та етнографа Поділля Олександра Прусевича, життєпис якого подала у Календар. Друкований наклад видання надійде до бібліотек, ВНЗ, закладів культури, громадських організацій, електронний буде представлений на сайті бібліотеки для використання широким загалом читачів.

Укладач Календаря, головний бібліограф відділу краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки Оксана Шеін повідомила про нововиявлені дати, що увійшли до «Календаря… на 2023 рік» , а це понад 450 знаменних дат про життя області, у т. ч. 56 вперше виявлених; про ювілейні дати, якими буде багатий 2023 рік та інформацію про які можна знайти у довіднику.

Присутні переглянули виставку календарів, які готуються бібліотекою з 1966 року.

попередня статтяПереселенці з Донеччини отримали сертифікати на закупівлю у торговельній мережі
наступна статтяВітання голови обласної ради Віолети ЛАБАЗЮК з Різдвом Христовим та Новим роком