Керівництво області та голови територіальних громад взяли участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України

4 березня у Львові відбулось спільне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад України при Президентові України Володимирі Зеленському. В обговоренні взяли участь керівники центральних і місцевих органів влади, представники державної влади та місцевих громад зі всієї країни. Загалом в онлайн-форматі до засідання долучились більше півтори тисячі учасників, зокрема й міжнародні партнери.

Від Хмельниччини  взяли участь у заході у режимі онлайн голова обласної ради Віолета Лабазюк, перший заступник голови обласної військової адміністрації Сергій Тюрін,  голова Хмельницької районної військової адміністрації Анатолій Катеренчук та голови територіальних громад області.

На чолі з Президентом України учасники підбили підсумки роботи всіх державних інституцій та місцевої влади протягом найскладнішого періоду – року повномасштабної війни в Україні.

Учасники визначили перспективи у роботі на найближчий час та приділили увагу розгляду питань безпекової та гуманітарної ситуації на тимчасово окупованих і деокупованих територіях України. Окрім того, розглянули план відновлення енергетичних об’єктів та стан реалізації проєктів відбудови інфраструктури регіонів, що постраждали внаслідок російської агресії.

За словами Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, для швидкого відновлення активізують взаємодію Уряду та місцевої влади. Уряд розраховує на активність громад у розробці проєктно-кошторисної документації та в наповненні Реєстру пошкодженого і зруйнованого майна.

Окрім того, за підсумками засідання в березні Кабмін підготує рішення, які потрібні громадам для бюджетної стійкості. Відповідні зміни до Закону про Державний бюджет України будуть запропоновані Верховній Раді. Як зазначив Володимир Зеленський, це системні кроки, які дадуть державі більше прозорості, а суспільству – більше можливостей для взаємодії з державою.

У своєму виступі Володимир Зеленський акцентував увагу на тому, що  попри тисячі російських атак ми всі разом забезпечуємо незламність України. Всі пункти в порядку денному спрямовані саме на це.

Ми зберегли функціональність держави. Ми зробили так, що наявність українського прапора означає наявність нормального життя, передусім соціальних можливостей. І коли ми звільняємо від ворога нашу землю, всі це усвідомлюють – не тільки, до речі, в Україні, а й усюди. Наші люди і всі люди світу бачать, що Україна – це потужна держава, суб’єкт. Україна вміє захищати життя. Так маємо діяти й надалі. Збільшувати можливості нашої держави й дуже швидко ухвалювати потужні рішення. Пришвидшувати перемогу“, – зазначив під час свого виступу Президент України.

Окрім того, до учасників засідання Конгресу у відеоформаті звернулися: Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, президент Асоціації муніципалітетів Австрії, мер м. Графенвер Альфред Рідель, міський голова Лондона Садік Хан Аман та мер Парижа Анн Ідальго.

попередня статтяУ Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії відбулася презентація міжнародного стажування
наступна стаття«Херсонщина – це Україна!»