«Херсонщина – це Україна!»

Історія українців, які виборюють свою свободу і незалежність вражає світову спільноту.

З першого дня повномасштабного вторгнення ми згуртовано і самовіддано боремося з окупантами, кожен на своїй лінії фронту. Одним із найяскравіших прикладів спротиву залишається Херсонщина – гарний та родючий регіон, який був окупований з перших днів ВІЙНИ. На мирні мітинги збиралися разом тисячі людей, які сміливо вигукували загарбникам лозунги на кшталт: «Росія – наш ворог», «ЗСУ поруч», «Смерть російським окупантам»! Цей вербальний спротив неймовірно консолідував українське суспільство і вкотре довів, що Херсонщина − це невід’ємна, неймовірно патріотично налаштована частина нашої держави.

У Хмельницькому обласному художньому музеї за підтримки Українського культурного фонду та Національної спілки художників України відбулося відкриття виставки «Херсонщина – це Україна!».

Захід відбувся за участі першого заступника голови обласної ради Володимира Гончарука, представників громадськості обласного центру, органів місцевого самоврядування та обласної військової адміністрації Херсонщини.

Експозиція складається з більш, ніж 100 робіт художників з усієї України та їх переосмисленого бачення сьогоднішньої воєнної Херсонщини та є частиною мистецького благодійного проєкту. Його мета – надати психологічну допомогу ВПО та людям, які проживають на окупованих територіях. Бо всі ці люди мріють лише про одне – знову жити на мирній українській Херсонщині.

Також виставка, яка мандрує містами України, привертає увагу суспільства до проблем Херсонщини та має на меті  подальший продаж картин для закупівлі військового обладнання 57-й мотострілецькій бригаді ім. Костя Гордієнка. А після ПЕРЕМОГИ − на відновлення культурних і архітектурних пам’яток міста Нова Каховка, а саме – унікальних орнаментів, відомих під назвою «кам’яні вишиванки».

Історія експозиції «Херсонщина – це Україна!» розпочалася із задуму небайдужих таврійців, які змогли виїхати з окупації та не мали морального права залишатися осторонь проблем своєї малої батьківщини. Наприкінці серпня минулого в Умані, вони зібрали на артрезиденції 20 українських митців, які рефлексували на тему Херсонщини та подій, що там відбувалися. Ці роботи і стали основою благодійного виставкового проєкту, через який ми говоримо тим, хто тимчасово залишається в окупації: «Тримайтеся, ми разом з вами, думаємо про вас, робимо все можливе, щоб допомогти!».

попередня статтяКерівництво області та голови територіальних громад взяли участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
наступна статтяєРобота: 136 українців отримають мікрогранти від держави на власну справу