Вшанували пам’ять захисників України

29 серпня – це дата, приурочена до дня найбільших втрат української армії на Донбасі, які відбулися під час виходу українській бійців з оточення в Іловайську 29 серпня 2014 року. Сьогодні ми вшановуємо пам’ять військовослужбовців та учасників добровольчих формувань, які загинули 9 років тому, відстоюючи незалежність України.

З нагоди пам’ятного трагічного дня за участі першого заступника голови обласної ради Володимира Гончарука, представників обласної військової адміністрації, міської ради, військових формувань, правоохоронних органів, громадськості відбулося покладання квітів до Стели пам’яті Героїв Небесної Сотні та Героїв неоголошеної російсько-української війни та пам´ятника Героям Небесної Сотні.

Бої за Іловайськ розгорнулися під містом у серпні 2014 року. На початковому етапі українські війська тримали в оточенні проросійських бойовиків. Однак, з 24 серпня в тил українському угрупуванню  зайшла значна кількість регулярних військ рф, змінивши хід боїв. Вранці 29 серпня 2014 року українські військові організованими колонами почали рух із міста за попередньо домовленими з російською стороною маршрутами. Спершу вони безперешкодно рухалися повз російські укріплені позиції, проте, через деякий час російські війська відкрили вогонь, розстрілявши колони на марші.

Ми згадуємо Ілловайську трагедію як день великої скорботи України за своїми найкращими синами. Вони загинули у жорстокому пеклі війни, ставши прикладом героїзму та мужності для багатьох прийдешніх поколінь.

попередня статтяВіолета Лабазюк: «Діти – надія та майбутнє України»
наступна статтяДо Дня пам’яті загиблих захисників України погашено нову поштову марку