Хмельницький обласний художній музей запрошує

У суботу, 6 квітня, від 15.00 до 16.00 Хмельницький обласний художній музей вперше долучиться до Всесвітньої мистецької акції «День неспішного мистецтва», або «#SlowArtDay».
День неспішного мистецтва був ініційований у США в 2008 році як заохочення для відвідувачів музеїв присвятити експонатам більше часу.

Одне з досліджень того, скільки часу відвідувач проводить у залах, провели у нью-йоркському Метрополітені, фіксуючи лише зупинку біля найпопулярніших шедеврів. Ця зупинка тривала в середньому 17 секунд. Якщо говорити про споглядання однієї роботи в цілому (більш і менш популярних творів) – то це лише 8 секунд.

День неспішного мистецтва передбачає, що відвідувач споглядає 5 запропонованих творів мистецтва, адже внутрішня розмова з твором мистецтва не передбачена для поспіху. Неквапливе споглядання прекрасного має позитивний вплив на наше здоров’я. Від регулярних, хай навіть досить коротких практик «буття в моменті» знижується дратівливість, підвищується здатність зосереджуватись, здатність чути іншого, пізнавати нову інформацію.

То ж запрошуємо вас приєднатись до акції та розділити з нами частинку світової мистецької тенденції.

До організації даного заходу долучились волонтери музею – студенти-культурологи другого курсу Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, які познайомлять відвідувачів з художниками, чиї твори демонструються наразі в музеї. А саме: Юрієм Єгоровим, Олександром Ройтбурдом, Ігорем Гусєвим, Миколою Глущенком та Володимиром Карвасарним.

Вхід до музею під час проведення акції – безкоштовний.